2 grudnia 2011

Ozdoby bożonarodzeniowe Polska tradycja


wydawnictwo: Siedmioróg 
ilość stron: 64
format: 16,5x23 cm 
rok wydania: 2011 
cena: 10,79 zł 


Uwielbiam książki które rozwijają kreatywność. Dzięki którym nasze dzieci zaczynają myśleć, bawić się twórczo. Które w prosty sposób pomagają wyczarować coś z niczego.

Taka właśnie jest ta książka. Choć wygląda skromnie, wewnątrz znajdziemy całą masę wspaniałych pomysłów. A ponieważ Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, to warto po nią sięgnąć.

Ta książka zainspirowana jest polską tradycją bożonarodzeniową. Jest w niej zawartych kilkadziesiąt pomysłów na bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdeczki i wiele wiele innych ozdób. Wewnątrz znajdziemy pomysły podzielone na kilka kategorii. Są więc trzy rozdziały:
- Ozdoby choinkowe
- Ozdoby domu
- Prezenty , jasełka, kolędnicy...

W każdym rozdziale znajdziemy coś dla siebie. Są tam propozycje łatwe, średnie i trudne. Przy każdym pomyśle widnieją gwiazdeczki, które sugerują nam stopień trudności wykonania danej ozdoby. a także podany jest przybliżony czas jej wykonania. Wszystkie pomysły są bardzo szczegółowo opisane, wymienione są także materiały potrzebne do pracy. Oprócz opisów jest również cała masa zdjęć i rysunków. Dzięki temu nawet najtrudniejszy z pomysłów wydaje się banalnie prosty.

Strony są śliskie, a książka bardzo kolorowa. Aż chce się do niej zajrzeć, po kolejne inspiracje. Dzięki tym pomysłom, nasze święta będą barwne. A nasze dziecko ucieszy się, że miało tak duży wkład w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Uważam, że to świetna pozycja zarówno dla rodziców, którym brakuje pomysłów, jak i dla tych, którzy je mają, lecz ciągle czuja niedosyt... Wśród tak wielu przykładów na pewno każdy znajdzie to co go zainteresuje i zainspiruje.


Naprawdę gorąco polecam :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa SIEDMIORÓG, dziękuję :)


1 komentarz:

  1. Ptaszki zgapimy, jak nic. Może nawet jeszcze dzisiaj. Są piękne!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)