9 listopada 2011

Skrzydlatek i inne opowiadania

 
JOANNA PAPUZIŃSKA

wydawnictwo: Literatura
ilość stron: 56
format: 17x24 cm
rok wydania: 2008
cena: 19,50 zł


W książce znajdują się cztery opowiadania:
Skrzydlatek, Agnieszka opowiada bajkę, Placek Zgody i Pogody oraz Gawęda o Macierzanku.

Czy wiedzieliście, że gdzieś w dalekiej krainie żył sobie skrzydlaty chłopiec, który miał skrzydlatą mamę i skrzydlatego tatę... Wszyscy mieszkańcy tej krainy byli skrzydlaci :)
Nie wierzyli, że gdzieś daleko żyją ludzie, którzy nie mają skrzydeł i latają za pomocą samolotów...
Pewnego dnia Skrzydlatek wraz z klasą wybrali się na wycieszkę. Niestety wiał tak silny wiatr,ze porwał on biednego Skrzydlatka i wywiał go aż do swiata ludzi bez Skrzydeł... Spotkała go tam pewna niemiła przygoda, ale o tym dowiecie się w trakcie czytania książki :)

Kolejna opowieść jest o małej Agnieszce, która opowiadała swojej mamie nowoczesną bajkę o kotku :)
Kotek zgubił mamusię i strasznie płakał, spotkał pieska, który z wielką chęcią postanowił pomóc kotkowi w poszukiwaniach, niestety na próżno... Jednak opowiadając to mamie, Agnieszka miała w tym pewnien cel :) Jaki? Dowiecie się z książki :)

"Placek Zgody i Pogody" znów opowiada nam o Agnieszce, ale tym razem o jej obrażonych na siebie rodzicach... Agnieszka z wielką chęcią złapałaby pierwszy lepszy parasol, otworzyła pierwsze lepsze okno i pofrunęła sobie na spotkanie z pierwszą lepszą chmurą, byle tylko nie musiała siedzieć i oglądać rozzłoszczonych na siebie rodziców... 
Na szczęście z pomocą przybywa do niej Głowogonek :) Podsuwa jej wspaniały pomysł jak sprawić, żeby rodzice się pogodzili :) Mmm pyszny pomysł :)

Jeśli kiedyś zobaczycie podwórzowego psa, pędzącego przed siebie, nie wiadomo gdzie i po co, ale za to strasznie szybko przyjzyjcie się mu dobrze i sprawdźcie czy na jego grzbiecie nie siedzi Macierzanek :)
Macierzanek jest to malutki człowieczek mieszkający w puszce po gulaszu... Jest on leśnym lekarzem... Kiedy tylko potrzebna jest pomoc, woła do siebie Włóczypięte i na jego grzbiecie gna pomóc leśnym stworzonkom :)

Hmmm co ja mogę napisać na temat tej książki...
Powiem tak, na pewno mnie ona nie powaliła :P Opowiadania są fajne, dosyć ciekawe, ale jednak nie pozostaną za długą w naszej pamięci...
Ilustracje są ładne i kolorowe, idealnie obrazują nam to co czytamy :)
Myślę, że warto przeczytać, ale tak jak pisałam wyżej, raczej nie będziemy zbyt długo o tej książeczce pamiętać :P

1 komentarz:

  1. Ale ciekawa książeczka. I jakie piękne ilustracje. Prawdziwa uczta dla dzieci:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)