11 lipca 2017

Chłopak, który o mnie walczył


KIRSTY MOSELEY

wydawnictwo: Harper Collins
ilość stron: 336
format: 14,5x21,5 cm
rok wydania: 2017
dostępna: TUTAJ

Jakiś czas temu miałam okazję opowiedzieć Wam o książce pod tytułem "Chłopak, który chciał zacząć od nowa" pamiętacie? Była to opowieść o rudowłosej, pięknej Ellie, która zakochała się na zabój w Jamie'm czyli chłopaku z bardzo nieciekawą przeszłością, z mnóstwem tajemnic, niebezpiecznych hobby, groźnych znajomych. To właśnie dla Ellie postanowił się zmienić, postanowił rzucić wszystko, by móc zasłużyć na taką cudowną dziewczynę. Jednak przez jedną głupią sytuację, stracił swoją ukochaną i wszystkie plany na przyszłość wzięły w łeb. Jamie trafił do więzienia i postanowił zwrócić Ellie wolność. Jego zdaniem nie zasługiwała na takie życie, chciał aby poszła dalej, aby spełniała swoje marzenia. Zostawił ją nie mówiąc całej prawdy o powodach tego rozstania... Tak zakończyła się pierwsza część tej historii. Dzisiaj czas na kontynuacje.

Ellie zaraz po rozstaniu, z roztrzaskanym sercem i złamanym życiem wyjechała, podróżowała po świecie, odwiedzała miejsca, które powinna była odwiedzić ze swoim ukochanym. W końcu zatrzymała się w Londynie, tam poznała mężczyznę przy którym poczuła się nieco lepiej, który potrafił ją rozśmieszyć, zająć jej myśli. Był wspaniałym przyjacielem, postanowiła dać mu szansę, miała nadzieję, że może miłość przyjdzie z czasem... Minęły trzy długie lata od wyjazdu, a Ellie po raz pierwszy wróciła do Nowego Jorku. Niestety powód jej powrotu był bardzo smutny. Jej rodzice mieli poważny wypadek... Na dodatek na horyzoncie znowu pojawia się Jamie, a jej uczucia wracają do niej ze zdwojoną siłą... Jammie wyszedł z więzienia po półtora roku i od razu wrócił do swojego dawnego życia. Do kradzieży, oszustw, sprzedaży narkotyków, do prowadzenia nielegalnych interesów. W tym był dobry, wręcz najlepszy. Jego jedyną motywacją by stać się lepszym była Ellie, jednak po rozstaniu nie miał już dla kogo się starać. Ale teraz Ellie wróciła do domu, a on znowu poczuł, że ma dla kogo żyć. Nadal kochał ją nad życie, a teraz groziło jej ogromne niebezpieczeństwo. On jednak nie pozwoli jej skrzywdzić...

Byłam naprawdę bardzo ciekawa tej książki. Pierwsza część skończyła się tak nagle w takim dramatycznym momencie, że kiedy tylko zobaczyłam kontynuacje od razu musiałam ją mieć! Byłam pewna, że ta dwójka będzie razem, że spotkają się, uczucia odżyją i wrócą do siebie. Ale wiecie co? Okazało się, że to wszystko było o wiele, wiele bardziej skomplikowane. Ellie przeżywała bardzo ciężkie chwile, u jej boku trwał jej narzeczony, Jamie złamał jej serce i dała mu jasno do zrozumienia, że nie chce go już więcej widzieć, że ma się trzymać od niej z daleka. We wszystko wplątali się gangsterzy, którzy postanowili zniszczyć Jamie'go używając do tego jego ukochanej... Sporo się tutaj dzieje, zdecydowanie nie będziemy mogli narzekać na nudę podczas czytania. Chociaż muszę Wam powiedzieć, że ta część jest dosyć smutna. Przez większość tej książki czytamy o samych przygnębiających zdarzeniach i uczuciach i przyznam, że odrobinę mi się to ciągnęło. Na początku brakowało mi tutaj jakiś pozytywnych emocji, wesołych sytuacji, ciepła, nutki pikanterii, było za to sporo smutku i samotności. Jednak z czasem kiedy wszystko się rozkręciło doczekałam się też tego wszystkiego o czym właśnie Wam wspominałam. Z mojej strony mogę napisać jeszcze tylko tyle, że polecam ją osobom, które czytały część pierwszą czyli "Chłopak, który chciał zacząć od nowa", jeśli nie czytaliście to nic straconego, szybciutko można, a nawet i trzeba to nadrobić ;) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)