3 grudnia 2016

Zwierzaki świata. Gry/Zabawy/Łamigłówki


MARTYNA WOJCIECHOWSKA

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 100
format: 21x29 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Uwielbiam Martynę Wojciechowską. Ogólnie bardzo lubię wszelkiego rodzaju programy i książki o podróżach, ale szczególnym uwielbieniem darzę właśnie tę kobietę. Niezwykle sympatyczną, silną, inteligentną, dobrą, pomocną pełną empatii, z ogromnym sercem i wielkimi uczuciami. Strasznie żałuję, że dotychczas nie miałam okazji czytać jej książek, bo wiem, że są wspaniałe, że zdecydowanie warto po nie chwycić. Mam nadzieję, że nadarzy się ku temu okazja :) Tymczasem pozostaje mi nacieszyć się książeczką z zadaniami. Swoją drogą fantastycznymi zadaniami, ale o tym za moment.

W naszym domu (ku mojej wielkiej radości) pojawiła się książka z zabawami, zadaniami, łamigłówkami, ciekawostkami dotyczącymi zwierzaków z różnych świata. Jest to taki jakby ciekawy dodatek do serii książek Martyny Wojciechowskiej "Zwierzaki świata", o których wspominała Wam kiedyś Ania. Jednak nie trzeba wcale znać tamtych książek, aby chwycić po tę zadaniówkę. My z moim synkiem także nie znamy tamtych książeczek, a mimo tego tą czytamy i rozwiązujemy z ogromną przyjemnością i bez żadnych kłopotów ;)

Wewnątrz znajdziemy 100 stron pełnych fantastycznych łamigłówek, zabaw, ciekawostek. Wszystkie są bardzo różnorodne, wszystkie mega ciekawe, ogromnie zajmujące i wciągające. Idealnie nadają się zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci ponieważ poziom trudności nie jest tutaj na jednym poziomie. Na przykład mój ośmiolatek z niektórymi zadaniami poradził sobie w mig, naprawdę ekspresowo ponieważ okazały się dla niego bardzo łatwe, ale są tez takie nad którymi musiał chwilę posiedzieć i pomyśleć.

Książka ta podzielona jest na pięć rozdziałów. Każdy z nich jest na temat innego kraju. "Tam, gdzie rośnie pieprz" czyli Borneo, "Tam, gdzie jest bardzo gorąco" czyli Kenia, "Tam, gdzie są wszystkie kolory świata" czyli Indie, "Tam, gdzie rzeka spotyka niebo" czyli Wenezuela, "Na kraniec świata i jeszcze dalej..." czyli Republika Południowej Afryki.

W każdym z tych rozdziałów znajdziemy mnóstwo zadań do rozwiązywania oraz ciekawych informacji do przeczytania. Wszystko to dotyczy danego kraju, a w szczególności zwierzaków, które go zamieszkują. Orarngutany, dzioborożce, słonie karłowate, słonie afrykańskie, zebry, lwy, gepardy, żyrafy, nosorożce, szczury, krowy, mrówkojady, delfiny, żaby, tukany, hipopotamy, surykatki... To tylko niektóre z tych zwierzaków. Jednak nie tylko o nich tutaj poczytamy, Są też ciekawostki dotyczące samego kraju, budowli, roślin, ludzi i kultury...

Jeśli natomiast chodzi o zadania to są przeróżne. Czasem się powtarzają, a nawet jeśli to zawsze wyglądają inaczej i dotyczą czego innego dzięki czemu możemy mieć pewność, że wypełnianie tej książeczki nie znudzi się naszemu dziecku zbyt szybko. Mamy tutaj na przykład odszyfrowywanie różnych haseł, zapisywanie ich, dodawanie i odejmowanie, łączenie w pary, krzyżówki, labirynty, wykreślanki, odszukiwanie elementów na obrazkach, rebusy, sudoku, szukanie różnic, dopasowywanie puzzli, dopasowywanie cieni, a nawet rysowanie :)

Powiem Wam, że zarówno ja jak i Nikodem jesteśmy zachwyceni tą książką. Mój syn rozwiązuje ją z przyjemnością, nawet wtedy kiedy okazuje się, że niektóre z zadań są dla niego zbyt proste. Jestem pewna, że to dzięki temu, że można się tutaj dowiedzieć tak wielu różnych ciekawych rzeczy na temat innych krajów oraz zwierząt i ludzi ich zamieszkujących. Całą rodziną często wspólnie zasiadamy przed telewizorem i włączamy sobie programy przyrodnicze. National Geographic jest u nas na porządku dziennym, stąd uwielbienie do wszelkich możliwych książek o takiej tematyce. Ten zbiór zadań mogę z czystym sumieniem polecić. Jestem pewna, że Wasze dzieci z przyjemnością poznają zwierzęta świata i porozwiązują ciekawe zadania :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)