23 listopada 2016

Fingerprint. Uczymy się malować odciskami palców


wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 48
format: 21x27,5 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ


Dzisiaj chciałybyśmy polecić Wam książeczkę idealną dla dzieci w każdym wieku! Same się o tym przekonałyśmy ponieważ mamy w domu dzieciaki w wieku od 1,5 roku do 9 lat i przy każdym z nich sprawdza się ona idealnie :) Wydaje się to wręcz niemożliwe prawda? A jednak... Tym młodszym wystarczy pomoc kogoś starszego, te starsze z całą pewnością poradzą sobie idealnie same... Pewnie jesteście ciekawi o czym mowa? Już przechodzimy do konkretów :)

Tym razem chciałybyśmy pokazać Wam książeczkę z pomysłami na prace plastyczne. Ale nie są to pomysły na wykonywanie tych prac różnymi technikami. Tym razem skupiamy się na odciskach paluszków. Brzmi ciekawie prawda? 

Swego czasu kiedy nasze starszaki czyli Alicja i Nikodem byli młodsi wiele razy bawiłyśmy się z nimi w odciskiwanie rączek czy paluszków i tworzenie z tego różnych obrazków. Potem takie zabawy odeszły na dalszy plan, aż w końcu zostały zupełnie zapomniane. Kiedy urodziły się nasze młodsze dzieci nawet nie przyszło nam do głowy, żeby cokolwiek z nimi robić. Ale teraz Natalka ma ponad 3 latka i uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy plastyczne, Dominik ma dopiero 1,5 roku i sam się jeszcze nie upomina, ale sądzimy że niebawem zacznie ;)

Kiedy więc na stronie wydawnictwa Jedność trafiłyśmy na książkę "Fingerprint" od razu obie stwierdziłyśmy, że to jest własnie to co podbije serducha naszych dzieciaków. I wiecie co? Miałyśmy rację! I największym zdziwieniem okazało się dla nas to, że nie tylko Natalka i Dominik zechcą korzystać z pomysłów w tej książce. Nawet nie wyobrażacie sobie jak na jej punkcie oszalały nasze starszaki czyli ponad 8-letni Nikodem i ponad 9-letnia Alicja :)

Znajdziemy w niej około 150 różnych pomysłów na różne postacie, rzeczy, zwierzęta. Nie liczyłyśmy dokładnie, ale wierzcie nam jest tego naprawdę bardzo wiele. Mamy tutaj podział na ogród, sadzawkę, maleństwa, zwierzęta, fasolkowe ludki, ich minki, sport, letnie przyjemności, jesienne przyjemności, zimowe przyjemności, święta, stwory i potwory, pojazdy i jeszcze kilka innych. Na końcu są też instrukcje dla bardziej zaawansowanych czyli tęczowy klown, tęczowy smok, tęczowe lwy i inne. Tak naprawdę ciężko byłoby wymienić to wszystko, jest tego naprawdę mnóstwo!

W czym tkwi fenomen tej książki? Sądzimy, że w tym, że jest ona tak różnorodna, bardzo pomysłowa, kolorowa, zabawna, stwarza dziecku ogrom możliwości, tworzenie różnych postaci, całych scenek, wszystko zależne wyłącznie od wyobraźni małego artysty.

Dzieciaki mogą zrobić to co widzą na stronach tej książki, mogą też tworzyć własne warianty, mogą dodawać coś od siebie, mogą wymyślić coś zupełnie innego... Nic nie musi być takie samo jak tutaj i to jest własnie najlepsze. Inwencja twórcza, fantazja, pomysł, kolorowe farbki lub tusze, kartka i długopis, pisak lub cienkopis. I już, godziny zabawy gwarantowane :) Naszym zdaniem to naprawdę wspaniała książka, która z całą pewnością spodoba się dzieciom w przeróżnym wieku :) U nas to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Jak najbardziej polecamy :)


1 komentarz:

  1. Bardzo fajnie się zapowiada ta książeczka. Chyba ją zamówię pod choinkę razem z kilkoma innymi. BTW znalazłam ją nieco taniej w mojej ulubionej księgarni internetowej http://bonito.pl/k-46239013-fingerprint-uczymy-sie-malowac-odciskami-palcow - przy zamawianiu kilku książek nawet z wysyłką wyjdzie dużo taniej :)
    P.S. Co by poleciła dla 5 letniego chłopca z książek "na czasie"? Bo też szukam pod choinkę... :(

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)