28 listopada 2016

Fingerprint. Malujemy obrazki odciskami palców


Zestaw do malowania

ANASTASIA ZANONCELLI

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 48
format: 19x27 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Dopiero co pokazywałyśmy Wam wspaniałą książeczkę pełną pomysłów na paluszkowe prace. Zachwalałyśmy ją bardzo i wierzcie nam, że każde słowo to była najszczersza prawda. Więc jesteśmy pewne, że nie zdziwi Was fakt, że kiedy trafiłyśmy na kolejną podobną pozycję na stronie wydawnictwa Jedność od razu obie zapragnęłyśmy ją mieć. Dla naszych dzieciaków, które pokochały paluszkowe odciski i dla nas samych, bo my również mamy przy tym mnóstwo frajdy :)

Chociaż dzisiejsza książka ma prawie identyczny tytuł i zupełnie taką samą tematykę co ta, którą pokazywałyśmy Wam ostatnio to jednak różni się od tamtej, zarówno pomysłami jak i prezentacją, instrukcją itd. Nie będziemy Wam teraz porównywać jak to wyglądało w tamtej książce i czym dokładnie się różni, ani pisać, która z tych pozycji jest fajniejsza, ciekawsza i lepsza, bo naprawdę nie potrafiłybyśmy wybrać. Obie są świetne! Dlatego dzisiaj skupimy się po prostu na tej, a porównanie pozostawimy Wam :)

Koniecznie musimy zacząć od tego, że tym razem mamy do czynienia z "Zestawem do malowania". Oprócz książeczki z pomysłami w zestawie znajdują się także cztery farbki do malowania palcami firmy Astra. Są to tylko cztery podstawowe kolory czyli czerwony, zielony, żółty i niebieski. Trochę mało, ale jak wiadomo podstawowe kolory można mieszać w taki sposób, aby powstawały inne barwy. Tutaj z pomocą przychodzi nam tektura na której zamieszczony jest cały zestaw. Wystarczy odwrócić ją na drugą stronę i naszym oczom ukaże się narysowana paleta na której możemy mieszać farby. Mamy też podpowiedzi co z czym połączyć, aby powstał nam inny kolor. Tektura ta jest śliska więc po zakończeniu zabawy można ją przetrzeć ściereczką i wykorzystać ponownie przy tworzeniu kolejnych prac :)

Teraz czas na kilka słów o książce. Na początku jest wprowadzenie, kilka słów o przygotowaniu do zabawy, o tym jak korzystać z książki oraz jak za pomocą szabloników można z łatwością wykonać odcisk przedstawiający równiutkie kółeczko, trójkącik czy też półkole co może nam się przydać później przy tworzeniu różnych części, na przykład dziobów ptaków czy podwodnych bąbelków. Natomiast szablony te znajdują się na końcu książki gotowe do wycięcia :)

Wewnątrz znajdziemy podział na cztery tematy. "Co w trawie piszczy" gdzie znajdują się pomysły na różne robaczki, niewielkie zwierzątka i roślinki. Na przykład pszczółkę, biedronkę, pajączka, ślimaka, motyla, kreta czy jaszczurkę. Kolejny temat to "Życie w zagrodzie", a w nim między innymi pisklę, myszka, prosiaczek, pies, krowa, kot, kogut, owca i kilka innych zwierzaków, ale także różne owoce i warzywa jak na przykład jabłko, gruszka, sałata, czereśnie, dynia. Są nawet złote kłosy i drzewo :) Dalej znajdziemy się "W gęstym i ciemnym lesie". A w nim są takie zwierzaki jak na przykład sowa, jeleń, wilk, wiewiórka, miś, dzięcioł, lis, ptaszek, borsuk czy jeż. Są też grzybki, kasztany, jeżyny i kolejne drzewko. Ostatni temat to "Na dnie morza". Łatwo się pewnie domyślić co za zwierzęta i rośliny tu królują, ale oczywiście wypiszę Wam choć kilka z nich. Mamy tu rybki, rozgwiazdę, ośmiornicę, raka, meduzę, płaszczkę, żółwia, małże, homara...

Nie wymieniłyśmy Wam oczywiście wszystkiego co znajduje się w tej książce, jest jeszcze sporo innych zwierzaków czy roślinek. Podałyśmy Wam tak dużo przykładów, abyście sami mogli przekonać się jakie są one fajne, pomysłowe i ciekawe. Każdy z obrazków jest dokładnie przedstawiony, pokazane jest krok po kroku co po kolei należy odcisnąć i co dorysować później pisakiem czy też cienkopisem, aby dokończyć obrazek. Przy każdym przykładzie znajduje się mała rączka z zaznaczonym paluszkiem, którego należy użyć, jest również króciutka rymowanka, ale jest też miejsce, aby spróbować wykonać obrazek samemu. Ale to tylko takie ćwiczenie. Cała zabawa zaczyna się po zakończeniu każdego rozdziału. Tam znajdują się dwie wolne strony z przygotowanym tłem, kilkoma szczegółami. Dziecko samo musi uzupełnić obrazek, stworzyć go według własnej wyobraźni. Dzięki temu powstanie scenka z różnymi zwierzakami i roślinkami poznanymi w danym rozdziale.

Teraz z pewnością wiecie już wszystko na temat tej książki. Wiecie jaka jest ciekawa, jak wiele możliwości ma w sobie, jak dużo radości może sprawić dziecku, ile zabawy czeka małego artystę kiedy po nią sięgnie! Zarówno my jak i nasze dzieciaki jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Wszystko to wyjaśnione jest bardzo dokładnie, pokazane jest w taki sposób, aby maluchy z łatwością zrozumiały o co chodzi. U nas sięgają po te książki zarówno nasze starszaki, które obrazki świetnie wykonują już sami, jak i maluchy, które bawią się z naszą pomocą. Każdy jest zadowolony dlatego pozostaje nam jedynie gorąco polecić Wam tę książkę. Jesteśmy pewne, że nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele możliwości niosą za sobą opuszki Waszych palców ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)