31 października 2016

Drzewo


KATARZYNA BAJEROWICZ

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 30
format: 20x28 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Wydawnictwo Nasza Księgarnia co rusz mnie zadziwia. Kiedy mam wrażenie, że już żadne nowe pomysły wydawnicze mnie nie zadziwią zawsze ktoś sprawia, że się w tym temacie mylę ;) Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że książka jak książka, podobna trochę do tych z serii "Opowiem Ci mamo", ale nie... I fakt podobna to może ona i jest, ale po jej otwarciu spotka Was niespodzianka! Ta książka nie jest ani trochę zwyczajna, wręcz przeciwnie... Ciekawi? Już tłumaczę co w niej takiego niezwykłego!

Po pierwsze i najważniejsze ta książka to układanka. Tak, dobrze przeczytaliście jest to książka do układania ;) W środku są niby zwyczajne sztywne kartki, ale wiecie co? Należy je wyrwać! Wiem, że brzmi to strasznie, aż ciarki człowieka przechodzą na myśl o wyrywaniu kartek z książek, prawda? Ale tutaj właśnie o to chodzi ;) A po co je wyrywać? Oczywiście, aby potem ułożyć z nich wieeeelkie drzewo!

Drzewo, które tutaj poznamy to dąb. Ogromny, piękny, rozłożysty dąb na którym mnóstwo się dzieje. Od samej korony, poprzez niższe gałęzie, pień, aż po same korzenie dzieje się naprawdę wiele. Może swoje opowiadanie zacznę od samej góry. Wśród gałęzi zobaczymy bardzo dużo przeróżnych ptaków. Sroki, kruki, sójki, orły, kukułki, czaple, sowy, sikorki, dzięcioły, gołębie, wróbelki, ale to oczywiście tylko niektóre z nich, jest ich o wiele więcej ;) Poza tym są tutaj także wiewiórki, pajączki, nietoperze, myszy leśne i wiele innych stworzonek, między innymi owadów...

Dookoła pnia także znajdziemy przeróżne zwierzęta. Na przykład żubra, dziki, głuszca, jelenia, lista, borsuka, zające... Ale to nadal nie wszystko, bo pod ziemią także istnieje życie, więc i tam zajrzymy. Wśród korzeni zobaczymy larwy, krety, dżdżownice, jeżyki, borsuki, myszki... To oczywiście nie wszystkie zwierzęta, które są tutaj przedstawione. Po prostu zajęłoby to naprawdę sporo czasu, gdybym miała wymienić Wam nazwy każdego z nich ;)

Książka ta wygląda dosyć zwyczajnie, tak jak każda książka wyglądać powinna. Są kartki, przewraca się je normalnie. Jednak tak jak wspominałam, kartki te wyrywamy i układamy obrazek. Każda z tych stron ma format 20x28 cm więc po ułożeniu powstaje nam naprawdę porządny, okazały dąb i cała masa przeróżnych jego mieszkańców. 

Jednak to nadal nie wszystko. Nie jest to tylko nietypowa układanka, jest to także skarbnica wiedzy dotyczącej drzew oraz ich lokatorów. Na odwrocie każdej kartki zamieszczone są różne informacje, ciekawostki, pomysły. Dowiemy się na przykład do czego potrzebne są drzewa, jak wyhodować własną sadzonkę dębu, przeczytamy kilka słów o różnych zwierzakach, które mamy okazję zobaczyć na naszym wielkim obrazku. Poznamy liście i owoce różnych drzew, zobaczymy też pomysły na wykonanie różnych ciekawych prac plastycznych na przykład z liści, szyszek czy żołędzi.

Jak widzicie nie jest to wcale zwyczajna książka. Zdecydowanie nie można jej tak nazwać ;) Jest to za to kolejna wspaniała, mądra, pouczająca, ciekawa i zajmująca pozycja książkowa, którą każde dziecko bez wyjątku powinno poznać.

Jest to połączenie nauki z zabawą czyli coś co lubią zarówno dzieciaki jak i rodzice. Wielka ilość wiedzy zawarta na stronach układanki. Zarówno w części opisowej jak i obrazkowej ;) Jestem na tysiąc procent pewna, że książka ta spodoba się wszystkim dzieciakom bez wyjątku. U mnie na jej punkcie oszaleli obaj moi chłopcy, a przecież różnica wieku miedzy nimi jest spora, bo prawie 7 lat. Starszy zdobywa wiedzę, młodszy ma frajdę podczas wspólnego układania. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Polecam gorąco! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)