10 stycznia 2016

Moje ulubione zwierzęta / Brum, brum!


Moje pierwsze naklejki

TAMARA MICHAŁOWSKA

wydawnictwo: Siedmioróg
ilość stron: 16
format: 16,5x23,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 9,99 zł / 9,99 zł

Mój młodszy synek jest jeszcze za malutki na takie naklejanki, ale kiedy tylko spojrzałam na te dwie malutkie książeczki od razu wiedziałam, że muszą być moje! Spójrzcie tylko ta te kolory, na tą śliczną grafikę! Ja przepadałam od razu :) Poczekają sobie, aż mój Dominik do nich dorośnie.

Dzisiaj mam dla Was książeczki z serii "Moje pierwsze naklejanki". Tego typu książek jest na rynku wydawniczym mnóstwo. Setki, a pewnie nawet tysiące przeróżnych książeczek z naklejkami. Jedna są dla młodszych inne dla starszych dzieci, ich tematyka także jest bardzo różnorodna. Te, które dzisiaj Wam przedstawiam są naklejankami dla najmłodszych czyli w przypadku naklejek dla dwulatków i trzylatków. 


Narazie ukazały się dwa tytuły z tej serii, a ja już teraz wyrażam wielką nadzieję, że będzie ich więcej. Od ręki mogę rzucić kilka pomysłów na tematykę takich książeczek ;) Kosmos, dzikie zwierzęta, zwierzęta na wsi, samochody wyścigowe, zabawki, przyroda, dinozaury, podwodny świat, mój pokój, pierwsze słowa, instrumenty, święta, urodziny - to tylko kilka, które od razu przyszły mi do głowy. Powiem Wam, że jeśli seria ta "rozrosłaby się" tak fajnie to ja z pewnością kupiłabym wszystkie te książki ;)


A więc co znajdziemy wewnątrz? W środku, w każdej z nich jest 8 różnych scenerii i 35 naklejek, które należy przykleić na odpowiednich stronach. Przy naklejkach zapisane są nazwy i numery stron, na których powinny się one znaleźć więc nie ma obaw, nasz maluszek nie będzie musiał sam domyślać się co gdzie nakleić :)Jest to znacznym ułatwieniem i sądzę, że będzie bardzo pomocne w praktyce, bo takie dwu czy trzylatki z pewnością mogłyby mieć jeszcze problem z samodzielnym dopasowaniem odpowiednich naklejek :)

"Moje ulubione zwierzęta" to oczywiście książeczka o zwierzakach. Znajdziemy tutaj podział na "Zwierzęta domowe", "Zwierzęta sawanny", "Zwierzęta na łące", "Zwierzęta gospodarskie, najwięksi przyjaciele człowieka, zwierzęta morskie", "Pluszowe zwierzątka" i "Konie". Krokodyl, delfin, lew, kociątko, biedronka, rozgwiazda, koala, słoń, kura, gąsienica, pies - to tylko niewielka część naklejek, które są tutaj dołączone. 

"Brum, brum!" to nic innego jak książeczka o różnych pojazdach. Scenerie, które zamieszczone są wewnątrz są podzielone na: "Na ulicy", "Na budowie", "Na torze wyścigowym", "Na polu", "Na nadmorskiej promenadzie", "Na budowie drogi", "Zabawa samochodzikami" i "Na stoku". Jak łatwo się domyślić naklejki z pojazdami są bardzo różne - wóz strażacki, taksówka, kabriolet, motocykl, betoniarka, limuzyna, bolid Formuły 1, walec, traktor, skuter śnieżny - to tylko niektóre z nich :)

Są to książeczki do wielokrotnego naklejania. Strony są bardzo śliskie, specjalnie powlekane dzięki czemu naklejki można przyklejać i odklejać wielokrotnie. Moim zdaniem jest to wspaniały pomysł, dzięki temu zabawa będzie mogła trwać bardzo długo, nasz maluch będzie mógł do niej wracać kiedy przyjdzie mu na to ochota. Okładka jest miękka, a strony zszywane zszywkami, format odrobinę większy niż zeszyt. I mi osobiście nic z tego nie przeszkadza. Jedyne czego mogłabym się czepiać to to, że stron jest tak mało! Na moje za mało ;) Za to ilustracje nadrabiają wszystko! Dzięki nim wybaczę nawet tą małą ilość stron. Bardzo mi się podobają, zresztą wystarczy tylko spojrzeć na okładkę i już wiemy, że mamy do czynienia z czymś ślicznym i ciekawym! Mi pozostaje czekać aż mój maluch dorośnie do zabawy w naklejanie, Wy nie czekajcie, koniecznie musicie je zdobyć dla Waszych pociech ;)


1 komentarz:

  1. Za każdym razem kiedy zaglądam na stronę wydawnictwa, owe naklejanki przyciągają mój wzrok. Na pewno poczekam troszkę z nabyciem ich, ale podejrzewam, że prędzej czy później Jaś stanie się posiadaczem tych świetnych książeczek. :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)