18 listopada 2015

A puzzle a day


PHILLIP CLARKE

wydawnictwo: Usborne Publishing
ilość stron: 376
format: 22x17,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 57,40 zł

Czy Wasze dzieciaki lubią rozwiązywanie zadań? A język angielski? Bo jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi "tak" to dzisiaj mam dla Was coś co z całą pewnością się Wam spodoba i przyda i może też pomoże w nauce języka angielskiego, albo w jego utrwaleniu, poćwiczeniu...

Na wstępie muszę napisać kilka słów o Bookids czyli księgarni internetowej, o której kiedyś już wspominałam, ale z całą pewnością są tutaj osoby, które nie czytały wszystkich naszych recenzji więc i one musza koniecznie poznać to fajne miejsce jakim jest Bookids. W asortymencie tej księgarni znajdziemy tylko i wyłącznie książki w języku angielskim i są to książki wyłącznie angielskiego wydawnictwa Usborne Publishing. Moim zdaniem to świetnie, że mamy okazję bez zbędnych utrudnień kupić książki w języku obcym. A Usborne Publishing ma naprawdę masę wspaniałych i godnych uwagi książek.

Ta, którą dzisiaj Wam prezentuje jest książką na cały rok! Dlaczego? Ponieważ wewnątrz znajdziemy aż 366 zadań do rozwiązywania - po jednym zadaniu na każdy dzień roku. Nie uważacie, że to super pomysł ;) ? Każdego dnia jedna strona, a na niej jakieś fajne, ciekawe zadanie do wypełnienia. Taki rytuał, nie dość, że nasze dziecko będzie miało dzienną porcyjkę edukacji, to na dodatek z pewnością będzie się przy tym dobrze bawiło :)

Wewnątrz znajdziemy przeróżne zadania, na przeróżne tematy, z najróżniejszą grafiką! Wykreślanki, labirynty, szukanie różnic, łączenie w pary, krzyżówki, kolorowanie według wzoru, rysowanie, dopasowywanie brakujących fragmentów, odczytywanie godziny z zegarów, domino, zadania matematyczne, zadania z pisaniem, z czytaniem, zadania logiczne, a to nadal nie wszystko! 

Jeśli chodzi o grafikę to powędrujemy w przeróżne miejsca, spotkamy przeróżne zwierzaki i stworki, pobawimy się przeróżnymi zabawkami ;) Pakowanie walizek, pieczenie ciasta, strojenie tortu, wycieczka ciuchcią, spacer po plaży, zabawa z kotkami, gra w tenisa, podwodny świat, łapanie byka na lasso, odwiedziny na farmie, duszki, nietoperze, roboty, kosmici, węże, kucyki, krasnoludki, ptaszki, zamek, klucze, klocki, czarownice, koty, statki, klauni, owoce, mapa, kwiaty, drzewka, bombki, pizza, żabki... Mogłabym Wam tak wymieniać bez końca, bo tego wszystkiego jest tutaj naprawdę ogrom :)

A jaka jest na książka? Jakie są zadania? Z cała pewnością ciekawe i bardzo różnorodne. Jestem pewna, że żadne dziecko się nimi nie znudzi. Wszystko tutaj jest po angielsku, zarówno treść zadań jak i poleceń więc przyda się tutaj znajomość tego języka. Ja co prawda niewiele umiem, Nikodem się dopiero zaczyna uczyć, ale mimo tego już teraz bardzo go te zadania zaciekawiły. Wiele z nich jest zrozumiała nawet bez znajomości angielskiego, inne wystarczy przetłumaczyć i już dziecko ma naukę języka połączoną z zabawą ;)

Na końcu znajdują się odpowiedzi na wszystkie zadania i moim zdaniem jest to super pomysł ponieważ możemy upewnić się czy dobrze je wykonaliśmy, choć z drugiej strony Nikodema kusi, żeby podglądać czasem ;)

Na koniec słów kilka o wyglądzie... Okładka jest miękka, a strony klejone i tutaj znowu mam mieszane uczucia. Książka ta otwiera się na płasko, strony się nie zamykają, nie musimy się męczyć i przytrzymywać stron przy rozwiązywaniu zadań, ale jest do blok z odrywanymi kartkami więc kartki są klejone i bez problemu można je oderwać i muszę przyznać, że idzie to aż zbyt łatwo, ponieważ najnormalniej w świecie wypadają one same. U nas spora część już jest luźna, ale nie przeszkadza mi to zbytnio ponieważ i tak oderwałabym je Nikodemowi kiedy byłby czas na rozwiązanie danej strony... No i grafika, przecież to także bardzo ważne. A tutaj jest co chwalić ponieważ ilustracje są naprawdę fajne, zabawne, bardzo wyraziste, niesamowicie kolorowe. Kolory sa takie nasycone więc cała książka przepełniona jest przeróżnymi barwami. Aż chce się zaglądać do środka! Polecam, bo to nauka połączona z zabawą - każde dziecko z pewnością bardzo to lubi :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)