9 września 2015

Kto miauczy, a kto szczeka?


UKŁADANKI Z DŹWIĘKAMI

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 8
format: 24x33,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 44,99 zł

Wiecie co? Wzięło mnie z tymi książkami dla maluchów ;) Nikodem to już duży chłopak więc jeszcze do niedawna skupiałam się raczej na jakiś książkach edukacyjnych czy opowiadaniach dla starszaków. Ale przecież teraz jest też Dominik. Co z tego, ze jeszcze taki malutki? Rośnie tak ekspresowo, że już teraz muszę robić zapasy książek dla niego. Mam nadzieję, że miłość do literatury odziedziczy po mamusi ;)

Książek dla dzieci jest naprawdę ogrom, jest ich tak dużo, że nie bylibyśmy w stanie oglądnąć nawet ich połowy, nie wspomnę już o czytaniu. Wiem jak to jest kiedy ma się dylemat co wziąć, co wybrać do poczytania, przecież każda taka śliczna, taka ciekawa. Wierzcie mi, że to co tutaj prezentuje to tylko maluteńka część tego co chciałabym mieć ;) Jednak jakiś wyborów trzeba dokonać i wiem, że bywają w życiu o wiele większe dylematy niż wybór fajnych książek dla naszych dzieci, ale nie sądzicie, że to także jest ważne?

Ale rozpisałam się jak zwykle nie o tym o czym pisać powinnam, a dzisiaj przedstawię Wam książkę o zwierzętach mieszkających w gospodarstwie. Jednak nie jest to taka zwyczajna książka, bowiem jest to książka z odgłosami - zwierząt oczywiście :)

W środku nie znajdziemy zbyt wiele tekstu, kilka zdań o tym co się dzieje wokół domu, na łące, w ogródku warzywnym, nad rzeką oraz w sadzie. Przeczytamy o tym jakie zwierzęta tam znajdziemy i co one akurat robią. Ale oprócz tych krótkich opisów są także odgłosy 20 zwierzaków. Pies, kot, krowa, osioł, indyk, kret, koń, kaczka, pszczoły, świnka, owca - to tylko niektóre z nich. Ale do książki tej dołączone jest coś jeszcze. A mianowicie puzzle. Nie są to typowe puzzle do układania, są to kartoniki, które należy "przerwać" w miejscu gdzie znajduje się przerywana linia. Na każdym z tych kartoników pokazane są dwa obrazki zwierzaków. Jeden po jednej stronie, drugi na odwrocie. Każdy z kartoników posiada także małe wycięte kółeczko. Natomiast w książce, w miejscu gdzie znajduje się panel z przyciskami jest miejsce gdzie można układać te "puzzle". Dziecko ma za zadanie dopasować dwie części tak, aby ukazał nam się zwierzak w całości. Kółeczko wycięte na kartoniku odsłoni nam odpowiedni przycisk, który po naciśnięciu zaprezentuje nam odgłos jaki dane zwierzę wydaje.

Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to dosyć jasno i zrozumiale, choć powiem Wam, że łatwiej to zobaczyć niż opisać ;) Jak dotąd nie miałam chyba nic o odgłosach zwierząt i powiem Wam, że cieszę się, że ta pozycja znalazła się na naszej półce. Jest to nie tylko fajna zabawa i frajda dla dziecka (bo jestem pewna, że zarówno układanie tych puzzli jak i wciskanie guzików i słuchanie dźwięków sprawi maluchowi wiele radości), ale także nauka odgłosów wydawanych przez różne zwierzęta. Co prawda mój Dominik jest na tę książkę jeszcze za malutki, ale już sobie wyobrażam ile śmiechu wniesie ona do naszego domu :)

Sama książka nie byłaby zbyt wielka, ale przez to, że ma dołączony panel z przyciskami i miejscem na karty staje się ona dosyć spora. Sztywne kartki to duży plus, dzięki temu z pewnością nie zniszczy się ona zbyt szybko, nawet przy częstym korzystaniu z niej przez dziecko. Oczywiście zasilana jest małymi bateryjkami wiec po ich wyczerpaniu będzie konieczna wymiana. Ilustracje są bardzo ładne, kolorowe, odgłosy zwierząt realne i głośne. Jeśli chodzi o dołączone karty/puzzle to mam pewne zastrzeżenia. Nie są zbyt grube, niby są sztywne, ale myślę, że nieco grubsze byłyby trwalsze, bo kto wie jak będą one wyglądały po dłuższym czasie użytkowania przez maluchy. Trochę ubolewam także nad tym, że po ich podzieleniu na kawałki nie będzie tak naprawdę gdzie ich trzymać ponieważ wgłębienie na panelu z przyciskami nie jest niczym zamykane, a foliowy woreczek, w którym teraz włożone są karty nie wydaje się zbyt trwały. Ale mimo tego książka ta bardzo mi się podoba. Fajne połączenie czytania, słuchania, układania puzzli i poznawania zwierzaków oraz odgłosów jakie wydają :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)