29 sierpnia 2015

Survival - na tropie przygody


XPLORE TEAM

wydawnictwo: Bright Junior Media
ilość stron: 100
format: 17,5x6 cm
rok wydania: 2015
cena: 19,90 zł

Wasze dzieciaki lubią przygody? Jestem pewna, że tak! Więc dzisiaj coś co bez wątpienia przypadnie do gustu każdemu małemu i większemu poszukiwaczowi przygód. I nie chodzi mi tutaj o jakieś poszukiwania skarbów, rejsy w nieznane czy wycieczki na drugi koniec świata... Przygodę można znaleźć wszędzie, nawet tu na miejscu, wystarczy się dobrze rozglądnąć i oczywiście mieć przy sobie te karty, które dzisiaj Wam zaprezentuje. Wiem co mówię, w końcu mamy w domu "Survival" od Xplore Team ;)

Niedawno wspominałam Wam o "Fantastycznych grach logicznych", ale dzisiejsza książeczka różni się sporo od tamtych dwóch. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie m tutaj ani jednego zadania, ani ćwiczenia, które należałoby rozwiązać za pomocą ołówka czy kredki. Jest za to całe mnóstwo wspaniałych i bardzo przydatnych porad, informacji, ciekawostek... Bez tych kart po prostu nie możecie wyruszyć na żadną wycieczkę, one są wręcz niezbędne ;)

Mamy tutaj pudełeczko, bardzo zgrabniutkie, wąziutkie, leciutkie. A w nim znajdują się karty. Nie "latają" one luźno ponieważ w jednym rogu spięte są za pomocą plastikowej śrubki. A co na tych kartach się znajduje? Już Wam mówię... 

Podzielone są one na kilka działów - podróżnik, zrób to sam, mistrz kuchni, wodnik, pan ognia, orientuj się, tropimy, szaman, zaplątani, budujemy, znawca natury, pierwsza pomoc. Działy te są w niektórych miejscach nieco pomieszane, poprzeplatane z innymi, ale zdecydowanie w niczym to nie przeszkadza. W każdym z nich znajdziemy różne przydatne zagadnienia. Dowiemy się bardzo, ale to naprawdę bardzo wielu rzeczy, które nie jednokrotnie mogą nam się przydać w plenerze. Na przykład jak najlepiej zapakować plecak wybierając się w podróż, jak rozwijać i zwijać namiot, jak zbudować szałas, jak zdobyć wodę, jak rozpalić ogień bez zapałek czy zapalniczki, jak czytać i zrozumieć mapę, jak rozróżniać rodzaje chmur, jak zrobić latawiec, jak wiązać różne rodzaje węzłów, jak rozpoznać tropy zwierząt, jak nieść pierwszą pomoc... To oczywiście nie wszystko, to tylko niewielka liczba ciekawych przykładów tego co znajdziemy na stronach tych kart :)

Powiem Wam, że jestem szczerze zachwycona ilością zamieszczonych tutaj informacji. Wszystko niezwykle przydatne i to nie tylko dla dziecka, ale także i dla nas dorosłych! Niestety narazie nie mieliśmy z Nikodemem okazji, aby wykorzystać te porady w praktyce, ale jestem pewna, że nie raz nam się przydadzą. Zresztą Nikodem jest już coraz większy, pewnie niedługo zacznie sam wyruszać na wyprawy, wtedy z całą pewnością nie wypuszczę go z domu bez tego survivalu spakowanego w plecaku! A jakie są te karty oprócz tego, że ciekawe, przydatne i pomocne? Z pewnością bardzo poręczne. Są niewielkie, wąskie, lekkie, nawet nie odczujemy tego, że mamy je spakowane w plecaku. Dzięki temu, że spięte są śrubką w łatwy sposób się z nich korzysta. Kartki nie są miękkie, ale nie są też sztywne, są elastyczne i śliskie więc nie ma obaw, że zniszczą się podczas niesprzyjających warunków. No i są bardzo kolorowe, czytelne, z mnóstwem ilustracji i jeszcze większą ilością informacji i porad. Musicie je mieć! Survival to obowiązkowa rzecz do zapakowania do plecaka ;)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)