20 sierpnia 2015

Piosenki dla przedszkolaka 7 / Piosenki dla przedszkolaka 8


Przyjaciele skrzata / Stary niedźwiedź i inne przeboje

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 24
format: 20x19 cm
rok wydania: 2014 / 2015
cena: 7,12 zł / 7,12 zł

Dawno, dawno temu w naszym domu pojawiła się książeczka z serii "Piosenki dla przedszkolaka". Nikodem był wtedy sporo młodszy więc taka dziecięca muzyczka ogromnie go interesowała. Od jakiegoś czasu jest już "za duży" na takie dziecięce piosenki (sam tak twierdzi), ale to na szczęście wcale nie przeszkadza mu to w śpiewaniu do takiej muzyczki :)

Niedawno ukazała się ósma część "Piosenek dla przedszkolaka" i wiecie co? Przypomniałam sobie jak wiele frajdy miał Nikodem podczas słuchania i śpiewania, więc teraz postanowiłam zaopatrzyć w takie książeczki Dominika. Co prawda jeszcze trochę muszą poczekać, aż moje dziecko "dorośnie" do śpiewania tych piosenek, ale książki nam nie uciekną więc leżą i czekają już teraz ;)

Ale ja nie byłabym sobą gdybym nie sprawdziła co za piosenki znajdują się w tych książkach oraz na płytach. Bo nie zdążyłam jeszcze napisać, choć pewnie sami się już domyśliliście - do książeczek tych dołączone są płyty CD z piosenkami, już tłumaczę co tam znajdziemy :)

W książeczkach tych zamieszczone są nutki oraz teksty wszystkich piosenek zawartych na płytach. Są to oczywiście piosenki dziecięce, śpiewane przez inne dzieciaczki. W numerze siódmym znajdziemy dziesięć utworów. Kto zna książki wydawnictwa Skrzat ten powinien szczególnie się nimi zainteresować, ponieważ te piosenki są o bohaterach różnych bajeczek. Na przykład Nudzimisie, Królewna Lenka, Kogutek Ziutek, Skrzat Jagódka  czy Maks. Jest ich tutaj dziesięć.

Numer ósmy zawiera znane i mniej znane przeboje dla dzieci. Typowa klasyka! Znajdziemy tutaj między innymi Była sobie żabka mała, Jedzie pociąg, Kółko graniaste, Ojciec Wirgiliusz, My jesteśmy krasnoludki, Stary Donald farmę miał, Stary niedźwiedź... Piosenek jest trzynaście, każda z nich fajna, wesoła i zdecydowanie wpada w ucho i każde dziecko powinno je znać ;)

Tak jak wspominałam w książkach tych zamieszczone są nutki oraz tekst do każdej z tych piosenek. Do tego oczywiście bardzo kolorowe ilustracje pięknie prezentujące postacie z tych wszystkich pioseneczek. Jeśli natomiast chodzi o płyty - muszę przyznać, że bardzo fajne głosiki mają mali wykonawcy tych piosenek ;) Teksty nie są zbyt trudne, łatwo i szybko wpadają w ucho i każdy maluch z pewnością nauczy się ich ekspresowo. Wspaniałe w tych płytach jest to, że choć utworów jest tutaj 10-13 to na końcu znajdziemy ich jeszcze raz tyle. Chodzi o to, że wszystkie z tych piosenek są także w wersji instrumentalnej dzięki czemu mały czytelnik/słuchacz może nie tylko potańczyć czy posłuchać, ale także sam pośpiewać! Bardzo mi się podobają, jestem pewna, że te niepozorne i jakże taniutkie książeczki Wam także przypadną do gustu :) 


1 komentarz:

  1. muszę poszukać...uwielbiamy takie pioseneczki - zwłaszcza w samochodzie słuchać

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)