23 sierpnia 2015

Fantastyczne gry logiczne 6-7 / Fantastyczne gry logiczne 8-9


XPLORE TEAM

wydawnictwo: CzuCzu
ilość stron: 120
format: 16x8,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 19,90 zł / 19,90 zł

Znacie Xplore Team wydawnictwa CzuCzu? Jeśli nie to najwyższy czas to zmienić! My od niedawna mamy w domu "fantastyczne gry logiczne" dla dzieci 6-7 lat oraz 8-9 lat :) Oba pudełeczka są świetna, pełne ciekawych zadań, które od razu przypadły do gustu nie tylko mojemu dziecku, ale i mnie.

Są to dwa osobne opakowania. W każdym z nich znajdziemy 60 kartek pełnych przeróżnych zadań do rozwiązywania. Szyfrowane wiadomości, szukanie par, szukanie różnic, krzyżówki, układanie wyrazów, rebusy, rysowanie, liczenie, dopasowywanie kształtów, dopasowywanie cienia, iluzje optyczne, szukanie ukrytych wyrazów, kolorowanie, obrazkowe sudoku, wykreślanki, łączenie kropek, dodawanie i odejmowanie, labirynty...

To tylko niektóre z tych zadań, bo jest ich tutaj naprawdę mnóstwo. 120 stron po brzegi wypełnionych fantastycznymi zadaniami, ćwiczeniami, zabawami... Są one naprawdę bardzo różnorodne, ciekawe, nawet jeśli czasem zdarza się, że powtarza się polecenie to i tak zadanie to znacznie różni się od poprzedniego. Nie ma szans na nudę, co to to nie!

Kartki na których znajdują się nasze zabawy połączone są ze sobą za pomocą plastikowej śrubki w jednym rogu. Wyglądem przypominają quizy i bardzo dobrze! Dzięki temu można je łatwo i wygodnie uzupełniać. Zestawy te nie są zbyt duże, wręcz przeciwnie, są niewielkie w porównaniu do innych publikacji z zadaniami do rozwiązywania jakie znamy. I jest to zdecydowanie powód do pochwały, ponieważ fantastyczne gry logiczne są tak fajnie poręczne, że można je ze sobą zabrać wszędzie! Zajmują niewiele miejsca i zawsze możemy je mieć pod ręką. Koniec nudy podczas długich podróży albo (tak jak w naszym przypadku) podczas siedzenia w poczekalni lekarskiej ;)

Okładki są usztywniane, ale kartki w środku już nie. Chociaż nie są sztywne to na ich grubość też nie można narzekać ponieważ nie zauważyłam, aby cokolwiek się przez nie przebijało podczas uzupełniania ich przez Nikodema. Dzięki spięciu tych kartek za pomocą plastikowej śrubki w bardzo łatwy sposób nasze dzieciaki dojdą do interesujących ich zadań...

Na zdecydowaną pochwałę zasługuje tutaj także grafika. Mnóstwo koloru, ogrom ciekawych i fajnych postaci i innych rzeczy. Wszystko zabawne i ładne, mam wrażenie, że nic fajniejszego nie mogłoby się tutaj znaleźć.

A jak te karty spodobały się Nikodemowi? Przeogromnie! Od razu chwycił po ołówek i zaczął rozwiązywanie zadań. Co prawda niektóre z nich są dla niego jeszcze za trudne, ponieważ nie potrafi on jeszcze czytać. Ale nic straconego, karty te z pewnością poczekają, aż Nikodem kiedyś je uzupełni do końca ;) Mi ogromnie się podobają! Wam także polecam!


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)