7 stycznia 2015

Opowiadania i bajki


GRZEGORZ KASDEPKE

wydawnictwo: Literatura
ilość stron: 200
format: 10x10 cm
rok wydania: 2014
cena: 39,90 zł

Nikodem miał przymusowe bardzo, bardzo długie wolne od zerówki. Na początku grudnia, a może to było jeszcze pod koniec listopada (nie pamiętam dokładnie), synek się rozchorował. Najpierw próbowaliśmy w domu temu zaradzić, potem wylądowaliśmy u lekarza, tam niezbędny okazał się antybiotyk, potem jeszcze tydzień do kolejnej kontroli. Później ja trafiłam do szpitala, potem były już święta, nowy rok, więc od zerówki wolne. Takim oto sposobem dziecko moje ponad miesiąc czasu spędziło w domu. Wierzcie mi, że jedynym naszym ratunkiem były w tym czasie książki! Między innymi ta, którą dzisiaj Wam zaprezentuję...

Już nie raz zachwycałam się twórczością Grzegorza Kasdepke i z pewnością jeszcze nie raz będę, ponieważ jest to naprawdę świetny autor książek dla dzieci! Uwielbiam jego poczucie humoru i sposób pisania. Więc nie powinno Was zdziwić, że dzisiaj przedstawiam Wam kolejną książkę tegoż właśnie autora, która zawitała w naszym domu :)

W środku znajdują się - no jak się pewnie domyślacie - opowiadania i bajki ;) Opowiadań jest 12, bajek natomiast 16. Oczywiście koniecznie wspomnieć muszę, że te opowiadania to tak naprawdę zbiór wspomnień naszego autora. Specjalnie na małych czytelników cofnął się on pamięcią o trzydzieści lat wstecz i opowiada swoje zabawne szkolne przygody :) Między innymi o pierwszym dniu w szkole, O przygodzie z odstającymi uszami i taśmą klejącą, o podrywie na racuchy, o siusiającym wiadukcie kolejowym...

Jeśli chodzi o bajki to jak to w bajkach bywa są one bardziej fantazyjne. Głównymi bohaterami są różne zwierzęta, przedmioty... Na przykład w tych kilkunastu bajkach z tej książki przeczytamy o ptaku, który chciał mieć dwie pary skrzydeł, o zarozumiałej marchewce, która nie chciała być zwyczajna, o żabim księciu i płaczącej dziewczynie, o nieśmiałym i skromnym pawiu, o piaskownicy, która chciała odlecieć na zimę do ciepłych krajów i jeszcze o wielu innych zwariowanych przygodach różnych ludzi, zwierząt i przedmiotów ;)

Sami z pewnością już widzicie jak fajna, jak ciekawa, jak zabawna i nietypowa jest to książka. Jest wciągająca, jest zajmująca i niejednokrotnie wywoła uśmiech na twarzach czytającego i słuchającego ;) Na dodatek jak to zwykle w takich książkach bywa - jest śliczna! Twarda oprawa, śliskie strony, całe mnóstwo niezwykle barwnych i humorystycznych ilustracji. A wiecie co jest super dodatkiem??? Płyta z audiobookiem! 

My z Nikodemem jesteśmy bardzo zadowoleni. Co prawda dziecko moje nie przepada za audiobookami, zdecydowanie woli kiedy ja mu czytam, ale książkę mamy już "pochłoniętą" całą! Super się przy niej bawiliśmy, wielokrotne wybuchy śmiechu gwarantowane :) My bardzo lubimy i Wam też polecamy ;)1 komentarz:

  1. Chciałabym bardzo mieć każdą z opisywanych przez Ciebie książek, ale to wszystko jest takie drogie. Strasznie nad tym ubolewam. Dobrze, że choć dzięki Twoim recenzjom można od razu kupić coś trafionego:) Serdecznie pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)