9 października 2014

Zło


HEATHER GRAHAM

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 304
format: 13,5x200 cm
rok wydania: 2014
cena: 34,90 zł

Dobry kryminał nie jest zły, prawda? Ten mimo sprzecznego tytułu zdecydowanie do złych nie należy. Powiem Wam, że mój umysł przeszedł niezły trening podczas czytania tej książki. Sporo się tutaj działo i ja wraz z autorką próbowałam kawałek po kawałku odkryć "tajemnicę zamkniętego pokoju", który w rzeczywistości wcale nie był tak zamknięty jak mogłoby się na początku wydawać.

W pewnym znanym hollywoodzkim studiu gdzie tworzy się efekty specjalne do filmów, gdzie wszędzie dookoła stoją manekiny przypominające zombie, wampiry, seryjnych morderców, zakrwawione ofiary, dochodzi do okropnej zbrodni. Jedynym podejrzanym jest syn właściciela. Jednak kto go zna ten wie, że Alistair nie mógłby zabić swojej dziewczyny. Nie byłby w stanie poderżnąć jej gardła. Zeznaje, że podczas oprowadzania jej po małym prywatnym muzeum, jeden z eksponatów - postać kapłana z filmu "Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egipskiego" - zeszła z podestu i podcięła jego dziewczynie gardło. Policja mu nie wierzy, ale ze względu na znajomości jego sławnego ojca w sprawę zagłębia się FBI - tak zwani Łowcy Duchów, którzy potrafią kontaktować się ze zmarłymi. Oni wierzą oskarżonemu Alistairowi i zrobią wszystko co w ich mocy, aby rozwiązać tę przedziwną hollywoodzką tajemnicę...

Nie będę ściemniała, naprawdę zatraciłam się w tej książce. Jak zaczęłam, tak naprawdę ciężko było mi się oderwać. Jest to nieco dramatyczna historia ze względu na morderstwo, a może raczej morderstwa, do których tutaj doszło. Wiele się dzieje, ciężko jest odkryć kto jest sprawcom, podejrzanych jest całe mnóstwo, śladów i powiązań bardzo mało. Świetnym, ciekawym i jednocześnie dodającym nieco fantazji tej książce jest wątek rozmowy z różnymi duchami. No cóż, powiem Wam, że podczas czytania cały czas czuć dreszczyk emocji, powieść ta jest pełna mrocznych tajemnic, jest dynamiczna, ciekawa, wciągająca, pomysłowa i zdecydowanie robi dobre wrażenie :) Miałam już okazję czytać inną książkę tej autorki. Również był w niej wątek z duchami, co moim zdaniem jest naprawdę fajnym pomysłem. Z chęcią jeszcze nie raz chwycę po powieści tej autorki. Ciekawa fabuła, tajemnicza atmosfera, emocje udzielające się czytelnikowi. Wszystko to jest zdecydowanym plusem tej powieści i cóż mogłabym dodać... Po prostu polecam :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)