7 sierpnia 2014

Abecadło w rymy wpadło


WANDA CHOTOMSKA

wydawnictwo: Literatura
ilość stron: 48
format: 20x20 cm
rok wydania: 2013
cena: 22,90 zł


Zauważyliście, że już od dawna nie było na naszej stronie żadnych wierszyków? Skandal! Trzeba to natychmiast zmienić ;) Jak się już z pewnością domyślacie, dzisiaj przedstawię Wam książeczkę z wierszykami, ale nie byle jakimi wierszykami. Tym razem będą one o różnych zwierzątkach, ułożone alfabetycznie i każdy skupiający się na danej literce. 

W środku znajdują się 23 króciutkie rymowanki o zwierzakach. Antylopy, Baranek, Cielaczek, Dudek, Emu, Foka, Gil, Hieny, Indyk, Jeż, Krowa, Lew, Łoś, Małpa, Nietoperze, Owczarek, Pingwin, Renifery, Strusie, Tchórz, Uchatka, Wielbłąd i Zając. To właśnie te zwierzaki znajdziemy wewnątrz :) Każdy z tych wierszyków jest bardzo króciutki, czasem ma cztery wersy innym razem dziesięć, ale tak naprawdę są to kilkusekundowe rymowanki, dokładnie tyle zajmuje nam przeczytanie każdej. 

Autorką tych utworów jest Wanda Chotomska. Nie będę ukrywała, że nie darze jej twórczości jakąś wielką miłością. Przeczytać przeczytam, ale szczerze powiedziawszy szybko mi z głowy wylatują. Tym razem jest jednak nieco inaczej, ponieważ wiersze z tej książeczki są o zwierzakach, są krótkie i na dodatek dużą rolę odgrywają tutaj literki alfabetu, z pewnością częściej będziemy po tę książkę chwytać :) 

Sztywna oprawa i poręczny format, na dodatek czcionka wewnątrz jest duża, dzięki czemu dzieciaki samodzielnie już czytające bez wątpienia świetnie sobie z nią poradzą. Do tego w każdej rymowance wśród tekstu dana litera alfabetu jest zaznaczona jakimś kolorem dzięki czemu łatwiej ją będzie dziecku skojarzyć i zapamiętać. No i ilustracje... Moim zdaniem rewelacyjne, filcowo-materiałowe obrazeczki, idealnie prezentujące to o czym akurat czytamy :) Pomysłowo i bardzo ładnie.

Wydaje się, że to książka dla maluszków prawda? Ja zainteresowałam się nią ze względu na mojego synka, który powoli zaczyna uczyć się literek. Mam nadzieję, że dzięki temu utrwali sobie nieco alfabet oraz wygląd poszczególnych liter ;) Ale ja polecam ją zarówno maluchom jak i starszakom.1 komentarz:

  1. zapraszam do mnie na akcje Podaj dalej czyli książka w podróży
    http://ksiazeczkinaszejtrojeczki.blogspot.com/2014/08/odblask-podaj-dalej-czyli-ksiazka-w.html

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)