24 lipca 2014

Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta


EMMA DOTS

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 32
format: 24,5x28,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 16,90 zł

Dopiero co pisałam o tym "jakie niesamowite jest ludzkie ciało", ale przecież zwierzęta także są niezwykłe, fascynujące i można na ich temat dowiedzieć się całej masy różnych ciekawych informacji, prawda? Zresztą tu nie ma się co pytać, tu trzeba opowiedzieć Wam jak najwięcej o tej świetnej książce :)

Uwielbiam zwierzęta i uwielbiam dowiadywać się o nich różnych ciekawych rzeczy. Ale ponieważ jest to książka dla dzieci wspomnieć powinnam, że nie tylko ja satysfakcję z tej wiedzy czerpię. Nikodem również z uśmiechem od ucha do ucha słucha tych wszystkich informacji, zachwyca się i przeżywa wszystko co usłyszy :) I dzięki tej książce oboje poznaliśmy masę nieznanych nam dotąd faktów, które nie jednokrotnie wprawiły nas w ogromne zdziwienie. 

Przeczytamy tutaj na przykład o tym, że kozy mają prostokątne źrenice. Wiedzieliście? Albo, że ryk lwa jest tak głośny, że słychać go z odległości 8 kilometrów. Zęby homara znajdują się w jego żołądku. Duże ważki rozwijają w locie prędkość 60 kilometrów na godzinę. Motyl monarch w poszukiwaniu pożywienia może przelecieć całą Amerykę Północną, czasami pokonuje nawet ocean Atlantycki. Meduza jest zwierzęciem, a nie ma, ani mózgu, ani serca, ani krwi, natomiast ośmiornica ma niebieską krew i jest głucha...

Z wielką przyjemnością opowiedziałabym Wam jeszcze więcej tych niezwykłych faktów z życia zwierzaków. Korci mnie bardzo, aby tymi wszystkimi ciekawostkami podzielić się z Wami, ale nie mogę zdradzić Wam wszystkiego co w tej książce znaleźć można. Jednak mam dla Was rozwiązanie! Jeśli jesteście ciekawi reszty to koniecznie chwyćcie po tę książkę, a nawet po serię dwóch książek. Jedna jest o zwierzętach druga o ludzkim ciele :)

Powiem Wam, że zarówno ja jak i Nikodem jesteśmy zachwyceni tymi książkami. W środku znajduje się tak wiele różnych informacji, ciekawostek, że nie mogliśmy oderwać się od lektury, dopóki nie przeczytaliśmy całości. To jasne, że nie zapamiętamy wszystkiego czego się dowiedzieliśmy, ale już teraz niektóre z tych faktów utknęły nam w głowach. Nikodem uwielbia zasypywać wszystkich wokoło niesamowitościami jakich się dowiedział z tej książki :)

A oprócz tego, ze jest ona ciekawa i fajna to na dodatek warto zwrócić także uwagę na jej szatę graficzną i wykonanie. Sztywna okładka, zszywane strony, duży format, przejrzyste napisy zamieszczone w różne zwariowane sposoby. Na dodatek te kolory - każda kartka ma inny kolor tła, a ilustracje są duże, zabawne, barwne. Nie będę się wcale więcej rozpisywać, dosyć już tych zachwytów. Teraz sami koniecznie musicie się przekonać i chwycić po tę książkę :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)