27 marca 2014

Dzieci zwierząt


wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 256
format: 23,5x28 cm
rok wydania: 2013
cena: 39,99 zł


Uwielbiam, ubóstwiam, kocham miłością szczerą i prawdziwą! A co? A książki o zwierzakach oczywiście :) Kto nas czyta ten wie, że pod tym względem jestem po prostu nienormalna :P Półka nasza (no dobra Nikodema, ale sama często z niej korzystam) jest już wypchana różnymi encyklopediami, albumami i innymi tego typu książkami o zwierzakach, przyrodzie, nauce itd.


No, ale nie umiem się powstrzymać, jak widzę kolejną taką piękną pozycję to po prostu muszę ją mieć! Ale to chyba nie jest złe uzależnienie, prawda? Odwyk mi jeszcze raczej nie potrzebny ;)


Jak więc się domyślacie dzisiaj kolejna pozycja pełna cudnych zwierzaków. Tym razem jest to album, od początku do końca przepełniony zdjęciami. Tekstu jest tutaj niewiele, ale mimo wszystko jest, więc jeśli macie ochotę zapoznać się lepiej z niektórymi zwierzakami to tym bardziej książka ta powinna Wam się spodobać :)

W tej publikacji skupiono się na ssakach z różnych grup takich jak: Psy, Koty, Koniowate, Zwierzęta hodowlane, Zwierzęta świata, Mieszkańcy dżungli i sawanny. Na takie właśnie rozdziały podzielone są te wszystkie piękności. W każdym z tych działów znajdują się zdjęcia i opisy kilkunastu zwierząt. Czasem są to poszczególne rasy tak jak przy psach, kotach, koniach czy też krowach, innym razem są to różne gatunki jak przy zwierzętach hodowlanych, zwierzętach świata i mieszkańcach dżungli.

Do każdego z tych zwierzaków dołączono krótki tekst opisujący jego charakter, wygląd, sposób utrzymania, miejsce pochodzenia i występowania czy też opis młodych z danego gatunku. Wszystko to w dosłownie kilku zdaniach. Krótko, zwięźle i na temat, więc po tej lekturze będziemy bogatsi o kilka faktów z życia tych wszystkich zwierząt.

Jednak mimo, że tekst jest ciekawy to ja będę rozczulać się nad zupełnie czymś innym, czymś co w tej książce jest zdecydowanie najważniejsze i najpiękniejsze czyli zdjęcia! Przepiękne zdjęcia, które oglądałam już tysiąc razy i z pewnością oglądnę jeszcze kolejne tysiąc jak nie więcej :) Na jednego zwierzaka przypadają dwie strony. Na jednej z nich znajduje się ten krótki i na dodatek pisany małą czcionką teks oraz duże zdjęcie, na drugiej zaś stronie jest kolejna fotografia tym razem zajmująca wypełniającą ją calutką. Cudowne są to zdjęcia. 

Te wszystkie zwierzęta zaprezentowane są wspaniale, prezentują się nam w całej okazałości, bardzo szczegółowo możemy je oglądnąć. Momentami patrząc na nie ma się wrażenie jakby stanęło się z nimi oko w oko na żywo. Tak ładne są właśnie te zdjęcia. Ogromnie zazdroszczę ich autorowi, że miał okazję sfotografować je wszystkie. Sama interesuję się fotografią i byłabym wniebowzięta mając tak cudnych modeli! Ach same ochy i achy z mojej strony, ale wierzcie mi to wszystko szczera prawda! Jeśli choć odrobinę lubicie zwierzęta, jesteście ich ciekawi, chcecie je lepiej poznać i popatrzeć na śliczne zdjęcia to koniecznie sami powinniście zaglądnąć do tej książki. Polecam ją każdemu od maleńkości do samej starości :)
6 komentarzy:

 1. To coś dla nas, zwłaszcza, że córcia chce zostać lekarzem od zwierząt:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo ciekawie, chyba się skusimy na jakąś okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupię sobie, bo uwielbiam zwierzęta!

  OdpowiedzUsuń
 4. to coś dla mojej córci, w przyszłości chce zostać lekarze od zwierząt;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książka. My również bardzo kochamy zwierzęta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. w Auchan teraz jest po 18,46 zl :)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)