18 stycznia 2014

Przedszkolak uczy się czytać


PIERWSZE KROKI W NAUCE CZYTANIA

wydawnictwo: Aksjomat
ilość stron: 32
format: 20,5x28,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 8,20 zł

Dopiero co Ania pisała Wam co nieco o książeczkach do nauki czytania, ale nie tylko ona takie posiada, ja też muszę Wam pokazać swoją ;) Alicja umie już trochę czytać samodzielnie, zna już literki i z pewnością u dziewczyn bardziej się takie książki sprawdzają, Nikodem jednak również rozpoczyna powoli naukę literek, a stąd już tylko jeden krok do nauki czytania, prawda?

W książeczce tej znajduje się wiele ciekawych zadań i poleceń. Są historyjki obrazkowe, łączenie w pary, rysowanie po śladzie, dokańczanie zdań, łączenie "puzzli", labirynt, odpowiadanie na pytania, rozszyfrowywanie hasła, doklejanie brakujących liter, wyrazów lub sylab, są także rebusy, krzyżówka, kolorowanka oraz wykreślanka. W środku znajdziemy również naklejki do wykorzystania przy tych wszytskich zadaniach oraz dwie sztywne kartki z literowym memory :) 

A do tego wszystkiego bardzo dużo sylabizowania. Bo właśnie na tym skupia się ta publikacja. Aby nauczyć czytać dzieciaczki sylabami. Podobno to jedna z najskuteczniejszych metod więc wierzę, że tak właśnie jest :)

Nikodem odkąd tylko poszedł do zerówki uwielbia sylabizować. Zaczęli to ćwiczyć tuż po rozpoczęciu roku szkolnego i muszę przyznać, że od samego początku idzie mu to rewelacyjnie. Pięknie wie w jaki sposób powinien dzielić poszczególne wyrazy, bez problemu liczy ile sylab ma każde z tych słów. Sądzę, że to będzie bardzo przydatne własnie przy nauce czytania :) 

Wracając jednak do tej książeczki... Moim zdaniem jest to naprawdę kawałek bardzo ciekawej i przydatnej treści :) Zadania są ciekawe, urozmaicone, dobrze dobrane dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Wszystko jest takie kolorowe, wesołe... Wszystkiego jest dużo, a jednak panuje to ład i porządek ;) Do tego odpowiedzi w formie naklejek, niektóre zawierają całe wyrazy, inne tylko sylaby lub literki, ale zawsze trzeba wkleić je w odpowiednie miejsce. Ciekawa alternatywa dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać, a przecież naklejki z pewnością uwielbia każde dziecko :) Mi najbardziej w wyglądzie tej książeczki podoba się jednak kolor, a raczej kolory, przeróżne, dodające tej książeczce wesołości :) Do tego duży format, miękka oprawa, duże literki w środku. Wszystko bardzo ładne i ciekawe!


Choć narazie dziecko moje umie i rozpoznaje dopiero kilka literek to jednak coraz bliżej mu już do czytania. Powiem szczerze, że ja już nie mogę się tego doczekać i jestem pewna, że ta książka pomoże nam w nauce :)


4 komentarze:

  1. Szkoda tylko, że w tych ksiazeczkach litera a nie jest pisana w sposób "pisany"

    OdpowiedzUsuń
  2. to dobrze ze nie w sposób pisany. najlepiej najpierw czytac duze litery pozniej male a dopiero pozniej pisane. polecam tez 3 ksiazeczki przedszkolak kocha czytac - elementaz oraz cala serię profesor Cieszyńskiej - 30 ksiazeczek.
    w ten sposób nauczyłam swojego 4 latka a teraz ucze 5 latke. genialne ksiazeczki
    dzieci je kochaja i juz płynnie czytaja

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)