3 listopada 2013

Nauka. Obrazkowa encyklopedia dla dzieci


WIEDZA W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 124
format: 18,5x22 cm
rok wydania: 2013
cena: 16,99 zł


Książek edukacyjnych ci u nas pod dostatkiem, ale co zrobić kiedy matka wariatka tak bardzo je lubi? A synek wcale nie gorszy w tej dziedzinie, bo mimo, że nie wszystko potrafi jeszcze dokładnie pojąć to i tak radość z każdej nowej ma nieziemską :) A na dodatek mimo, że tematyka często podoba to jednak każda z takich książeczek jest inna, opisuje nam inne rzeczy, robi to w inny sposób, zawiera inne ciekawostki... A więc mimo ogromu pozycji tej podobnych nie ma szans, abym z nich zrezygnowała. Są zdecydowanie zbyt ciekawe, ale może po prostu sami się przekonajcie ;) ?

Tym razem trafiło do nas kilka książek z serii "Obrazkowa encyklopedia dla dzieci". Jest to kolejny wspaniały cykl pełen bardzo wielu książek dotyczących przeróżnych tematów, jednak w tym momencie chciałabym skupić się na NAUCE. Jest to bardzo obszerna dziedzina ponieważ na dobrą sprawę wszystko można by nazwać nauką i właśnie o tym jest ta książka. O wszystkim po trochu :)


Znajdziemy tutaj zagadnienia dotyczące zarówno otaczającego nas świata jak i kosmosu. Poczytamy o wszechświecie, o układzie słonecznym, o obserwowaniu nieba, wyprawach w kosmos, o czasie, chemii, elektryczności, wodzie, świetle, dźwięku, sile, przemianie energii, matematyce, ziemi, morzach i ocenach, o wulkanach, trzęsieniach ziemi, meteorologii, o początkach życia, roślinach, zwierzętach, zarazkach, zmysłach, higienie, medycynie oraz kilku innych rzeczach.

Wszystko to streszczone w taki sposób, że na temat każdego z tych zagadnień poczytamy na zaledwie kilku stronach. Strony te natomiast są ozdobione wieloma barwnymi ilustracjami obrazującymi nam to co czytamy. Do tego  wszystkie te fakty przedstawione są w formie pytań i odpowiedzi. Do tego jeszcze trochę rameczek z dodatkowymi ciekawostkami i mamy tutaj naprawdę fajną i wartą uwagi lekturę. 

Mimo swojej mało skomplikowanej formy (w końcu są to książeczki dla dzieci) z książki tej dowiemy się naprawdę bardzo wielu interesujących rzeczy. Wszystko jest napisane w przystępny dla dziecka sposób, z pewnością żaden kilkulatek nie będzie miał problemu ze zrozumieniem tego co tutaj przeczyta. Wszystko jest bardzo przejrzyste, pytania są od siebie oddzielone, ramki kolorowe, a ilustracje naprawdę w bardzo fajny i doskonale obrazujący sposób prezentują nam to o czym czytamy. Moim zdaniem warto sięgnąć po tę pozycję. Ciekawość naszego dziecka z całą pewnością choć w jakieś części zostanie zaspokojona :)


4 komentarze:

  1. Właśnie czegoś takiego szukałam dla ciekawskiego sześciolatka na prezent urodzinowy. Dzięki za inspirację. Zapraszam do mnie - u mnie tez można poczytać o książkach dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa propozycja. Wspaniały prezent na Mikołajki:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)