17 sierpnia 2013

Encyklopedia tematyczna. Ziemia


PONAD 1000 KOLOROWYCH ZDJĘĆ

VERONIQUE CHANTRAINE, VERONIQUE SARANO

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 416
format: 18,5x24,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 34,90 zł

Czy interesuje Was nasza planeta? Nie chodzi mi tylko o jej los teraz czy też w przyszłości, ale chodzi mi raczej o jej powstawanie, kształtowanie się, o jej wygląd kiedyś i teraz, o kontynenty, o piękne miejsca na Ziemi... Bo jeżeli jesteście ciekawi naszego świata to ta książka jest stworzona specjalnie dla Was. I mimo, że to książka przeznaczona dla młodzieży to i niejeden dorosły z pewnością dowie się niej całego ogromu wspaniałych i nieznanych mu faktów i informacji.

Książka ta podzielona jest na siedem rozdziałów, każdy z nich opisuje nam jeden kontynent. Na początku przeczytamy o tym jak powstała nasza planeta, jak jest zbudowana, przeczytamy co nieco o erach geologicznych, o podziale kontynentów, o bogactwach jakie kryje w sobie nasza ziemia, o rzeźbieniu się krajobrazu, o kataklizmach, które w ciągu kilku minut potrafią tak drastycznie zmienić nasz świat, o atmosferze, o pogodzie... Dalej znajduje się już podział według kontynentów. W każdym z nich są kolejne podrozdziały, które prezentują nam różne szczególne i piękne miejsca, które znajdują się na danym kontynencie. Opisy wspaniałych miejsc, roślin, zwierząt, różne statystyki, ramki z ciekawostkami oraz mnóstwo map prezentujących nam gdzie dane obszary się znajdują.

Wszystko jest przedstawiony we wspaniały sposób. Fascynujący, zachęcający i przystępny tekst z pewnością sprawi, że wiele cennych i interesujących informacji zapadnie nam w pamięci. Do tego cały ogrom wspaniałych i niezwykle kolorowych zdjęć przedstawiające zarówno niesamowite i zapierające dech w piersiach krajobrazy jak i florę i faunę.

Bardzo fajne są też statystyki danych kontynentów. Zawsze interesowały mnie liczby w geografii, na przykład powierzchnie, szczyty, długości rzek, wielkości pustyń i jezior, ilość opadów itp. Może nigdy nie miałam do tego zbyt dobrej pamięci, ale sprawiało mi satysfakcje dowiadywanie się tego wszystkiego :) Kolejną rzeczą, która jeszcze ogromnie mi się podoba są ramki "Czy wiesz, że...". Znajdują się w nich różne ciekawostki, zazwyczaj niezbyt istotne, ale na pewno bardzo interesujące, zastanawiające i fascynujące :)

No cóż ja Wam mogę powiedzieć oprócz tego, że uwielbiam takie książki, a tą zachwalam tak ponieważ naprawdę jest bardzo wnikliwa, absorbująca, interesująca. Zaglądając do tej książki wyruszymy w prawdziwą podróż dookoła świata, odwiedzimy miejsca w najdalszych zakątkach wszystkich kontynentów. Zobaczymy miejsca, które są dzikie, naturalne i piękne, których żaden człowiek nie kształtował, robiła to sama niezwykła natura. 

Od kiedy tylko pamiętam interesowałam się geografią. Może i nie miałam z niej jakiś wspaniałych stopni, ponieważ nie zawsze potrafiłam zapamiętać wszystko czego oczekiwali ode mnie nauczyciele, ale to nie zmienia faktu, że ciekawiło mnie to o czym się uczyłam. Jednak ta książka prezentuje nam o wiele więcej niż moglibyśmy zobaczyć na jakiejkolwiek lekcji geografii w szkole. Tutaj poznamy cudy naszej Ziemii, wyruszymy w niezwykłą podróż, poznamy historię Ziemii i odkryjemy naszą planetę kawałek po kawałku. Dlatego polecam tę książkę nie tylko dla dzieci czy młodzieży. Polecam ją po prostu wszystkich, których fascynuje nasz piękny i niesamowity świat!


2 komentarze:

  1. Ja również uwielbiam wszelkie statystyki i ciekawostki podawane mimochodem!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)