3 lipca 2013

Świat przyrody


CHRISTIAN BOUCHARDY

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 288
format: 19x25 cm
rok wydania: 2012
cena: 34,99 zł


Przyroda to tak naprawdę bardzo rozległy temat. Przyroda jest to zarówno fauna i flora. Jest to życie nasze, zwierząt, roślin. Są to różne zjawiska... Przygoda to wszystko co nas otacza! Więc warto ją trochę poznać, nauczyć się żyć z nią w zgodzie, obserwować ją, podziwiać, chronić i pomagać jej. I właśnie ta książka, którą chciałabym Wam dzisiaj przedstawić pomoże nam dowiedzieć się wszystkiego co na temat przyrody każde dziecko i dorosły wiedzieć powinni :)

Na początku znajdziemy takie małe przygotowanie. Zapoznamy się z rożnymi zasadami, które ogromnie przydadzą nam się podczas obcowania z naturą. Przeczytamy o tym jak najlepiej obserwować zwierzęta, aby ich nie spłoszyć, co należy zabrać na wyprawę przyrodniczą, jak się dobrze ukryć wśród zieleni, kiedy najlepiej zacząć obserwacje, jak rozpoznać dane zwierzę... Kolejne rozdziały podzielone są tematycznie:

- W domu i w ogrodzie
- Na łąkach i polach
- W lesie
- Wzdłuż biegu rzeki
- Nad brzegiem stawu
- W górach
- Nad brzegiem morza

W każdym z tych rozdziałów znajdują się kolejne bardziej szczegółowe podrozdziały. A z nich młody czytelnik dowie się naprawdę wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat roślin, zwierząt, przyrody... Są tutaj ogóle oraz szczegółowe informacje, są też różne ciekawostki, są fajne i łatwe przykłady na ochronę środowiska oraz pomysły na wykonanie różnych działań przez dziecko. Na końcu znajduje się również bardzo rozległy indeks, w których znajdziemy dosłownie wszystko co może nas interesować :)

Książka ta jest naprawdę pełna bardzo ciekawej wiedzy. Ciekawostki oraz opisy tu zawarte są interesujące, wciągające i wspaniale wyjaśniające nam wiele zjawisk zachodzących w przyrodzie. Dodatkowo te wszystkie ramki pełne różnych innych informacji i pomysłów... Powiem Wam, że treści jest tutaj naprawdę sporo i wszystko jest takie nieco zwariowane, ale tak naprawdę to jest czytelnie i z pewnością nie pogubimy się w tym co czytamy. Informacje tu zawarte będą z pewnością bardzo przydatne dziecku chociażby podczas nauki w szkole. Jestem pewna, że nasza pociecha po zapoznaniu się z tą książką niejednokrotnie będzie mogła zabłysnąć na lekcjach przyrody :)

Jeśli chodzi o wygląd tejże pozycji to muszę przyznać, że jest on naprawdę bardzo ładny. Książka wydaje się solidna, ma sztywną okładkę i wydaje się bardzo solidna. Dodatkowo jest tutaj również cała masa przeróżnych (bardzo szczegółowych) obrazków oraz zdjęć, są również ich opisy. Są przeróżne kolorowe ramki, są pogrubienia oraz czytelna, momentami kolorowa czcionka. Całość prezentuje się bardzo ładnie i w połączeniu z niezwykle ciekawą treścią książka ta jest zdecydowanie godna uwagi :)

Książka ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym czyli 6-10 lat. Sądzę, że przedział wiekowy jest trochę za mały bo ja osobiście poleciłabym tę książkę również o wiele starszym osobom. Jest tutaj tak wiele ciekawych informacji i pomysłów, że pewnie niejedna osoba dowiedziałaby się tutaj kilku nowych rzeczy. Ja sama podczas czytania czasami bardzo się dziwiłam, bo nie miałam o czymś pojęcia... Więc jeśli i Was interesuje świat przyrody, jego odkrywanie i ochranianie to ta książka jest zdecydowanie dla Was :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)