3 lipca 2013

1000 pytań. Zwierzęta


PRACA ZBIOROWA

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 360
format: 16x18 cm
rok wydania: 2010
cena: 19,71 zł


Lubicie zwierzęta? Jestem pewna, że tak, my również je uwielbiamy dlatego książek tego typu u nas pod dostatkiem :) Kiedy tylko zobaczę coś ciekawego na ten temat to od razu chciałabym to mieć i jestem bardzo szczęśliwa kiedy mogę poczytać kolejną ciekawą książkę na taki temat. Ale powiem Wam, że to nie tylko moje odczucia. Nikodem również cieszy się na każdą kolejną pozycje z której może dowiedzieć się różnych fajnych ciekawostek. Zajawkę na takie książki edukacyjne ma zdecydowanie po mnie :)

Książka ta podzielona jest na cztery rozdziały. ZWIERZĘTA, KTÓRE LATAJĄ, ZWIERZĘTA, KTÓRE PŁYWAJĄ, ZWIERZĘTA, KTÓRE BIEGAJĄ i ZWIERZĘTA, KTÓRE PEŁZAJĄ. W każdym z tych rozdziałów znajdziemy po kilkadziesiąt pytań dotyczących różnych gatunków zwierząt, np: Jak broni się biedronka? Który ptak ma największy dziób? Ile znamy gatunków ośmiornic? Czy delfin karmi młode mlekiem? Które zwierze ma największe oczy? Jak wygląda język żyrafy? Dlaczego koala nigdy nie pije? Ile żołądków ma krowa? Dlaczego lama pluje? Kiedy pies został udomowiony? Gdzie żyje czarna mamba? Jaka jest szczególna cecha dżdżownicy? Jaki jest najcięższy owad? I wiele wiele innych... To tylko malutka część tych wszystkich pytań, które znajdują się w tej książeczce. 

Każda strona poświęcona jest jednemu zwierzęciu, a właściwie jednemu pytaniu na temat danego zwierzęcia. Odpowiedzi na te pytanie nie są zbytnio rozbudowane, nie są ani długie, ani nudne, to po prostu takie fajne wyjaśnienie tego co nas akurat interesuje. Kilka faktów, ciekawostek, do tego bardzo ładne i dokładnie przedstawiające każdego zwierzaka zdjęcia. Całość jest naprawdę interesująca i świetnie się prezentująca. Jest również wymienione sporo rekordzistów wśród zwierząt. Największe, najmniejsze, najszybsze, najwolniejsze, najdłuższe rogi, najdziwniejszy tryb życia... Na końcu książki znajduje się również indeks wszystkich zwierzaków, dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam znaleźć to co nas w danym momencie najbardziej interesuje :)

Zarówno ja jak i Nikodem jesteśmy bardzo zadowoleni z tej książki. Jest ona mała i gruba, a w środku niej znajduje się cała masa najróżniejszej wiedzy na temat zwierząt pochodzących z całego świata, ze wszytskich środowisk. Dzięki temu, że tekstu jest niewiele, a informacje tu zawarte są treściwe i proste, książka ta nadaje się już nawet dla młodszych czytelników takich jak mój synek. Niespełna 5-latek z ogromnym zainteresowaniem dowiaduje się coraz to nowych rzeczy, sam wypytuje o różne sprawy i widzę, że naprawdę jest tego wszystkiego ciekawy...

Czy Wasze dziecko również jest żądne wiedzy i zadaje mnóstwo pytań? A może jest fanem fauny i chce dowiedzieć się mnóstwa informacji na temat przeróżnych zwierząt? Jeżeli tak to trafiliście idealnie, tutaj znajdziecie odpowiedzi na całe 1000 pytań dotyczących przeróżnych gatunków zwierząt. Latające, pływające, biegające, pełzające. Wszystko to jest właśnie tu, wszystko to jest niezwykle ciekawe :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)