4 czerwca 2013

Finn nieokiełznany


OLIVER USCHMANN

wydawnictwo: Dreams
ilość stron: 280 
format: 14x20,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 34,90 zł

Dzisiaj coś co zdecydowanie mogłabym polecić młodzieży (tej nieco młodszej). Jestem pewna, że Finn wraz z przyjaciółmi dostarczy swoim czytelnikom wiele rozrywki i emocji, wciągnie w swoje przygody i zaciekawi każdego kto chwyci po tę książkę. Ja sama z ogromną przyjemnością przysiadłam do tej lektury. Pochłonęłam ją w mgnieniu oka :)

Akcja książki toczy się w Niemczech. Finn to bardzo pomysłowy i rezolutny trzynastolatek. Jego tata ma własną tradycyjną drukarnie z której usług już nikt nie chce korzystać. Nie mają klientów więc ciężko u nich również o pieniądze... Finn różnymi sposobami stara się pomóc rodzicom w ciężkiej sytuacji. Jego dwoma najlepszymi przyjaciółmi są Lucas i Flo. Lucas to wysportowany, przystojny, młody piłkarz, Florian inaczej zwany Flo to niski grubaśny maniak gir komputerowych. Całą trójka jest naprawdę nieźle dobrana, wspólnie wymyślają przedziwne rzeczy i przeżywają przeróżne przygody. Największą z nich jest zabawa, a raczej zadanie "Na przełaj". Chłopcy ustalili do tej gry parę ważnych zasad których nie wolno łamać. Polega ona na tym, aby nie zależnie od przeszkód cały czas iść do przodu. Nie wolno zboczyć bardziej niż 3,5 metra z każdej strony. Przyjaciele wyruszają więc na wyprawę, która wbrew pozorom jest nie tylko zabawna, ale momentami również niebezpieczna i bardzo męcząca. Chłopcy pokonują przeróżne przeszkody. Czasem na ich drodze stanie dom, czasem wielki sklep, innym razem jest to potok, kolejnym tory kolejowe lub wypasiony dom z basenem, którego według zasad również nie mogą ominąć... Trzej przyjaciele przeżywają wspólnie bardzo wiele różnych przygód. Jeżeli jesteście ciekawi jak poradzą sobie z tymi wszystkimi rzeczami koniecznie chwyćcie po tę lekturę :)

Finn to naprawdę bardzo pomysłowy chłopak, potrafi wymyślić na poczekaniu tak wiarygodną historyjkę, że każdy w nią uwierzy, potrafi wyjść z każdej opresji i pokonać każdą przeszkodę, a na dodatek jest naprawdę mądry. Zna bardzo wiele różnych faktów, zagadnień i ciekawostek. On i jego dwaj najlepsi przyjaciele znają się od dziecka, mieszkają na przeciwko siebie. Dobrali się świetnie, ciągle sobie nawzajem dokuczają i robią żarty, ale potrafią również pomóc sobie w potrzebie. 

Opowieść o ich wyprawie jest naprawdę ciekawa, z ogromnym zainteresowaniem czytałam o kolejnych przeszkodach, o tym jak sobie z nimi radzili i co takiego wymyślili. Wątek dotyczący drukarni ojca również był wciągający. Główny bohater jest naprawdę pomysłowy, a na dodatek bardzo martwi się o swoją rodzinę i o brak pieniędzy i nie pozwoli zbankrutować ich rodzinnej firmie. Książka ta jest bardzo zabawna, podczas czytania niejednokrotnie wybuchałam śmiechem ;) Jest również ekscytująca, byłam bardzo ciekawa co wydarzy się dalej... Pomysł na fabułę jest interesujący, książka ta zrobiła na mnie jak najbardziej dobre wrażenie. Dzięki niej zażyjemy sporej dawki śmiechu, czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie i sądzę, że młodzież nie będzie nudzić się podczas tej lektury. Ja sama pochłonęłam ją całą i jestem z tej książeczki zadowolona. Zaciekawiła mnie i rozśmieszyła. U młodszych czytelników na pewno również wzbudzi wielkie zainteresowanie :) Polecam!

\

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)