9 grudnia 2012

Opowieść niebywała o dwóch najprawdziwszych krasnalach

 
EWA SKARŻYŃSKA

wydawnictwo: Wam
ilość stron: 72
format: 15,5x23 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,90 zł


Dziś opowiem Wam o książeczce, która ostatnio towarzyszy mojemu dziecku co wieczór podczas zasypiania. Jest to historia dwóch małych krasnali, którzy wyruszają w daleką podróż przeżywając po drodze całe mnóstwo niesamowitych przygód. Te dwa dzielne maluchy wędrują by zdobyć swoje czerwone czapeczki. Bo to nie prawda, że krasnale się z nimi rodzą. Każdy mały krasnoludek musi sam odnaleźć swoją czerwoną czapeczkę, ale jak tego dokonać?

Marguszek i Grubełko stale się nad tym głowią. Szukają w każdym kącie i przeczesują całą okolicę. Ale i tak czerwonych czapeczek nigdzie nie widać. Pewnego dnia, gdy na fiołkowej polanie wszystkie fiołki zakwitły jednocześnie chłopcy dowiedzieli się, że by odnaleźć swoje upragnione czapeczki muszą wyruszyć w daleką podróż by spotkać się z Bajkosławem Piegowatym. I choć nasze dwa krasnale, nie mają pojęcia, gdzie go szukać, postanawiają niezwłocznie rozpocząć tę wyprawę.

Podróż chłopców okazuje się długa i bardzo urozmaicona. Po drodze Marguszek i Grubełko poznają wiele ciekawych postaci takich jak rodzinę Mrumrotków, Dionkę i jej smoka czy też Trecie. Odwiedzają wiele niezwykłych miejsc oraz przeżywają całe mnóstwo przygód. Podróżują kolejką linową, a nawet mają okazję lecieć rakietą! Te dwa odważne skrzaty mają niezwykle dobre serduszka i są bardzo odważni. Bez kłopotu radzą sobie z wszelkimi przeciwnościami, a ich wyprawa jest wyjątkowo interesująca. Koniecznie musicie poznać ją sami :)

Moje dziecko bardzo szybko pokochało te krasnale i z wielkim  zainteresowaniem śledzi wszystkie ich przygody. Książeczkę tę czytamy codziennie zazwyczaj przed snem, ale nie tylko. Nie ulega wątpliwości, że autorka tej pozycji ma ogromną wyobraźnię. Opisane przez nią przygody szybko wciągają małego czytelnika i sprawiają, że trudno im się oderwać od tego opowiadania.  

Ale poza wyjątkowo atrakcyjną treścią koniecznie muszę wspomnieć również o jej przepięknej szacie graficznej. Każda strona jest ozdobiona ślicznymi kwiatami dookoła, a liczne kolorowe ilustracje autorstwa Reginy Szczęść przykuwają uwagę malucha na długo. Nie zawiedziemy się również na jakości papieru z jakiego książeczka jest wykonana. A także zapewniam Was, że wydawnictwo dołożyło wszelkich starań, by ta lektura była wykonana z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Jestem pewna, że nam ta książka będzie długo służyć i trudno będzie odnaleźć ślady zniszczeń....

Tę opowieść pełną niesamowitych wydarzeń i nietypowych postaci z pewnością pokocha każdy maluch. Gorąco polecam!


1 komentarz:

  1. Z chęcią się z nią zapoznam w późniejszym terminie ;)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)