29 listopada 2012

Najpiękniejsze wiersze dla dzieci


JULIAN TUWIM

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 80
format: 20,5x29,5 cm
rok wydania: 2012
cena:  29,90 zł


Ostatnio zwariowaliśmy na punkcie wierszy Tuwima :) Nasze dzieciaki je uwielbiają i stąd u nas ostatnio tyle różnych wydań. Tym razem w nasze ręce trafiło kolejny ciekawy i jakże piękny zbiór tychże właśnie wierszyków wydawnictwa Zielona Sowa. Jak sam tytuł wskazuje są to najpiękniejsze wiersze dla dzieci i powiem Wam szczerze, że ja uważam tak samo :)

W tej książce znajdziemy aż 36 utworów skierowanych zarówno do najmłodszych jak i do nieco starszych dzieci. Ale kto powiedział, że przy ich czytaniu nawet dorosły nie może dobrze się bawić ;) Są tutaj chyba wszystkie najbardziej znane i najpiękniejsze wiersze, które każdy dorosły zapewne już zna, a każde dziecko znać powinno :) Znajdują się tutaj takie tytuły jak Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Dyzio marzyciel, Abecadło, Bambo, Rzepka, Zosia Samosia, Dwa Michały, Idzie Grześ, O Panu Tralalińskim i bardzo wiele innych utworów bardziej lub nieco mniej znanych, które bawią dzieci już od kilku pokoleń :)

To wydanie jest naprawdę świetne. Sztywna oprawa, dosyć duża czcionka, cudowne i niesamowicie zabawne ilustracje. Kolory są bardzo wyraziste, a same obrazki nie tylko ukazują to o czym czytamy, ale też bawią małych czytelników :) Cała książka jest bardzo przejrzysta. Moim zdaniem po prostu śliczna :)

Ja osobiście jestem zdania, że warto zapoznawać dzieciaki również z literaturą klasyczną. Nikodem zna już utwory kilku klasyków, ale tak jak i ja najbardziej przypadł mu do gustu Julian Tuwim. Od jakiegoś czasu, największym hitem jest u nas "Lokomotywa". Mały potrafi już prawie całą na pamięć :) Bardzo cieszy mnie fakt, że tak garnie się do tych pięknych i znanych od pokoleń wierszy. Ja sama odczuwam taką ogromną satysfakcje i przyjemność podczas czytania. Wspominam przy tym moje najmłodsze lata kiedy to rodzice czytali mi te wierszyki. 

Zdradzę Wam, że pierwszą rymowanką, którą nauczyłam się na pamięć był "Murzynek Bambo". Miałam wtedy około 2 lata i dokańczałam zaczęte przez moją mamę zdania. Mama wspomina to do teraz :) Tym bardziej widzicie, że mam niesamowity sentyment do tych utworów. No co ja będę tu dużo pisała, po prostu gorąco polecam, bo to wydanie jest naprawdę śliczne :)


3 komentarze:

  1. Śliczna oprawa .A kolorki zachwycają. Teraz wiem co dla mojego smyka kupić. A może podpowiecie co starszakom kupić? ...takim 15 letnim :))

    OdpowiedzUsuń
  2. właśnie zamówiłam wiersze Tuwima, już nie mogę się doczekać kiedy przyjdą

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie czegoś takiego szukałem dla mojej pociechy. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)