4 października 2012

Ćwiczymy szlaczki i kształty


UCZ SIĘ Z NAMI

wydawnictwo: Ameet
ilość stron: 24
format: 17x24 cm
rok wydania: 2012
cena: 5,90 zł


Kolejną ciekawą serią, która trafiła w nasze ręce jest seria "Ucz się z nami" Disneya. Znajdziemy tutaj sporo różnych książeczek z zadaniami i ćwiczeniami. Mają one różne poziomy trudności i są przystosowane dla dzieci w różnym wieku. "Ćwiczymy szlaczki i kształty", którą mam okazję Wam dzisiaj przedstawić to poziom 1 i jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4+.

W książeczce znajdziemy 24 strony, a na każdej z nich inne zadanie do wykonania. Tak więc czekają nas 24 przeróżne ćwiczenia dotyczące kształtów w którym głównymi bohaterami są znane postacie z bajki "Maniek i narzędzia". Dziecko znajdzie tutaj bardzo różnorodne i ciekawe zadania, między innymi kolorowanie obrazka według wzoru, rysowanie po śladzie, labirynt z różnymi kształtami, rysowanie kształtów na obrazkach i wiele innych. Do tego wszystkiego dołączone są również naklejki, które należy wykorzystać podczas rozwiązywania ćwiczeń.

Nikodem zna już wszystkie podstawowe kształty, ale z samodzielnym rysowaniem ich radzi sobie raczej średnio. Dlatego ta książeczka jest wprost idealna dla nas :) Nikuś ćwiczy sobie rączkę, uczy się kształtów, rozwija swoje manualne umiejętności. Do tego znajdują się tutaj naklejki czyli coś co moje dziecko uwielbia. No i główni bohaterzy tych zadań... To jest dopiero coś :) Mały uwielbia Mańka i jego narzędzia :)

Ta książeczka to zbiór ciekawych zadań, które uczą poprzez zabawę. Nikodem bardzo lubi wszelakie książeczki z ćwiczeniami, ale ta zachwyciła go jeszcze bardziej niż inne :) Nie ma to jak jeden z najbardziej ulubionych bajkowych bohaterów :) Jestem pewna, że waszym dzieciom rozwiązywanie zadań w towarzystwie Mańka i narzędzi również bardzo by się spodobało.
Koniecznie przekonajcie się sami :)5 komentarzy:

 1. Świetna książeczka, ale my musimy na nią jeszcze trochę poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super te książeczki są teraz ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka bardzo lubi Mańka, a z Mańkiem takie szlaczki na pewno ładnie jej wyjdą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka. I w miarę przystępna cena.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój 4-letni siostrzeniec uwielbia Mańka. Muszę dorwać tę książkę:))

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)