18 września 2012

Przygody Małego Wodnika


OTFRIED PREUSSLER

wydawnictwo: Bona
ilość stron: 120
format: 14,5x20,5 cm
data wydania: 19 września 2012
cena: 26 zł


Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałyśmy Wam o pewnym Rozbójniku Hotzenplotz? Dzisiaj chciałyśmy zaprezentować Wam kolejną opowieść, która wyszła z pod pióra znanego niemieckiego autora - Otfrieda Preusslera. Zarówno my jak i nasze dzieci bardzo polubiliśmy twórczość tego autora. Ogromnie cieszymy się, ze jego książki doczekały się nowych przekładów z bardzo ładną oprawą graficzną :)

Tym razem opowiemy Wam o pewnym Małym Wodniku. Mieszka on wraz ze swoimi rodzicami na dnie Młyńskiego Stawu. Zastanawiacie się pewnie jak to jest możliwe? Więc Wodniki przypominają z wyglądu ludzi, jednak różnią się tym, że są mniejsi, mają zielone włosy oraz błonę między palcami, rewelacyjnie pływają, ale mogą też wychodzić na powierzchnię. Jednak nie mogą przebywać poza wodą zbyt długo ponieważ ich skóra może się zbytnio wysuszyć co doprowadzić może do przeziębienia...

Mały Wodnik jak każde inne dziecko, jest ogromnie ciekawy otaczającego go świata. od kiedy tylko rodzice pozwolili mu opuścić mieszkanie i pozwiedzać staw, Mały szaleje, zagląda w każdy kąt, zbiera przeróżne śmieci z dna i wszystko składuje za domkiem... Jednak o wiele większą frajdę sprawia mu wychodzenie na powierzchnię. Przesiaduje całymi godzinami na drzewie, które stoi na brzegu stawu i przygląda się miasteczku oraz ludziom w nim mieszkającym. Chłopiec przeżywa niezliczoną ilość przeróżnych przygód. Ma masę pomysłów, co prawda nie zawsze bezpiecznych i czasami nie do końca mądrych, ale oczywiście zdarzają się też takie dzięki którym na przyklad pomaga przyjaciołom :) Jeśli jesteście ciekawi co za przygody spotykają Małego Wodnika koniecznie sięgnijcie po tę książkę, my już więcej Wam nie zdradzimy :)

Nie wiemy jak Wy, ale my mamy wrażenie, że "Przygody Małego Wodnika" znamy już z własnego dzieciństwa. Tym bardziej cieszymy się, że nasze dzieciaki mają możliwość zapoznania się z taką piękną dziecięcą klasyką :)

opowiadanie to jest bardzo optymistyczne, takie typowo dziecięce, pełne zabawnych zdarzeń. Często w historyjkach tych zawarte jest również ważne przesłanie. Mały Wodnik jest bardzo sympatycznym, pełnym energii, ciekawym wszystkiego chłopcem więc jesteśmy pewne, że opowiadanie o nim spodoba się wszystkim dzieciakom. Jego przygody na pewno nie raz wywołają uśmiech na twarzyczkach młodych czytelników :) Koniecznie przekonajcie się sami... My i nasze pociechy jesteśmy bardzo zadowolone z tej lektury :)
2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)