18 sierpnia 2012

Przewodnik małego turysty


Wesoły Autobus, Czyli Podróże po Polsce.

MARCIN PRZEWOŹNIAK

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 174
format: 17,5x22,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 28,99 zł


Moja córeczka uwielbia podróże. Ma to po rodzicach ;) Bo my od zawsze z ogromną przyjemnością przemierzamy Polskę w szerz i wzdłuż by móc poznać jak najwięcej pięknych miejsc w naszym kraju. Alicja od małego towarzyszy nam w naszych wędrówkach i trzeba przyznać, że podczas wycieczek zachowuje się nienagannie.

Nasze wyjazdy obfitują w wiele atrakcji i staramy się by dostosować je do wieku i zainteresowań naszego brzdąca. Przed każdym wyjazdem spędzamy mnóstwo czasu z nosem w przewodnikach i w internecie by znaleźć coś ciekawego. A wyszukanie odpowiednich informacji wcale nie jest takie łatwe. 

Nie raz narzekaliśmy, że brak nam jednego źródła, w którym znaleźlibyśmy wszystkie potrzebne dane na raz. I wreszcie udało się! 


Przewodnik małego turysty to encyklopedia wiedzy i ciekawych miejscach i atrakcjach dla dzieci na terenie całej Polski
 
Z tym niezwykłym przewodnikiem
będziesz świetnym podróżnikiem.
Nie przegapisz więc żadnego miejsca bardzo ciekawego.
Kiedy będziesz już na szlaku,
zawsze miej go w swym plecaku.

Już na samym początku przewodnika znajdziemy wiele niezbędnych informacji dla małego podróżnika. Co należy mieć podczas wyprawy, w co się spakować, ubrać. Co można jeść na wyprawach a czego unikać, jak nie nudzić się podczas długiej podróży itp.

A dalej? Znajdziemy już tylko wiele rewelacyjnych pomysłów na spędzenie ciekawie czasu w plenerze. Ciekawostką jest to, że wszystkie atrakcje nie są ułożone wg regionów Polski, lecz wg. tematyki. Gdy szukamy np. parków wodnych lub zabytków techniki wystarczy odnaleźć odpowiedni rozdział. 

A tam na niewielkiej mapce zaznaczone są wszystkie tego typu atrakcje w całej Polsce, a następnie każde z nich jest ciekawie i dokładnie opisane. Podane są również adresy stron www poszczególnych miejsc, a do tego książka jest przepięknie ilustrowana. 

Ten przewodnik jest kolorowy i wesoły. Z całą pewnością spodoba się każdemu dziecku, a treść w niej zawarta jest idealnie dopasowana do maluchów w różnym wieku, płci i o rożnych zainteresowaniach. Nam ta książeczka bardzo się spodobała, więc gorąco ją polecamy wszystkim małym turystom! :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)