11 sierpnia 2012

Odmień swoje dziecko do piątku


Jak zmienić nastawienie, zachowanie i charakter Twojego dziecka w 5 dni

KEVIN LEMAN

wydawnictwo: eSPe
ilość stron: 368
format: 14x21 cm
rok wydania: 2009
cena: 31,20 zł


Dzisiaj książka dla rodziców pragnących zmienić coś w swoim życiu. A dokładniej dla tych co chcą, aby ich dziecko zmieniło się na lepsze. Ta książka to tak naprawdę nie jest zwykły poradnik. To plan działania. Dowiemy się z niej jak krok po kroku doprowadzić do tego, aby zmienić swoje nastawienie oraz zachowanie swojego dziecka. Jest to kolejna książka Kevina Lemana, autora :Jak wychować dziecko i nie oszaleć?". Autor ten ma prawie 40-letnie doświadczenie zawodowe - psychologa klinicznego, a dodatkowo jest ojcem piątki dzieci. Przyznajcie sami, że musi znać się na rzeczy :)

Książka ta podzielona jest na następujące rozdziały:
- Wstęp
- Poniedziałek
- Wtorek
- Środa
- Czwartek
- Piątek
- Zapytaj doktora Lemana
- Epilog
- Dziesięć najważniejszych zasad, które odmienią Twoje dziecko do piątku
- Alfabetyczny indeks tematów

We wstępie dowiemy się, co znajdziemy w tej książce, czego możemy się po niej spodziewać i przekonamy się czy naprawdę potrzebujemy tej lektury :)
W rozdziale "poniedziałek" będziemy musieli zastanowić się jaka sytuacja jest w naszym domu. Co nam nie pasuje, co chcemy zmienić, czego oczekujemy i czy naprawdę jesteśmy w stanie być konsekwentni i wytrwali w swoim postanowieniu.
We wtorek musimy zastanowić się jak my sami się zachowujemy oraz jakie mamy nastawienie. Dzieci to naśladowcy i uczą się zachowywać tak jak rodzice. Jeśli chcemy zmienić zachowanie dziecka musimy również zmienić swoje.
W środę dowiemy się jakimi rodzicami jesteśmy. Czy jesteśmy zbyt pobłażliwy czy może despotyczni. I jedno i drugie nie jest oczywiście dobre. Warto przeczytać jak można to zmienić.
Czwartek to dzień w którym będzie należało nauczyć siebie akceptować swoje dziecko. Trzeba dać mu do zrozumienia, że szanujemy je, ale oczekujemy od niego dobrego zachowania. Dziecko musi poczuć własną wartość i to rola rodzica, aby tak się stało.
Piątek to ten wielki dzień kiedy należy przejść z teorii do praktyki. Musimy wprowadzić w życie wszystko o czym dotychczas przeczytaliśmy i czego się dowiedzieliśmy. Najważniejsza jest konsekwencja. W żadnym wypadku nie można zmienić swojego nastawienia i wycofać się, bo wszystko pójdzie na marne...
Kolejnym rozdziałem jest "Zapytaj doktora Lemana". To ponad 200 stron porad na temat konkretnych sytuacji. Dzięki znajdującemu się na końcu indeksowi, bardzo łatwo jest znaleźć to co dotyczy konkretnie nas, naszej rodziny...

Z książki tej dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy. Uważam, że jest ona pomocna. Znajdziemy w niej dużo przykładów i anegdot zaczerpniętych z życia zarówno samego doktora jak i rodzin z którymi pracuje. Różni rodzice oraz różne dzieci w różnym wieku...
Autor tłumaczy nam również dlaczego takie postępowanie jest nieprawidłowe, a inne na pewno zadziała. Prezentuje nam tez listy oraz emaile od rodziców z którymi pracował. Przeczytamy w nich jak bardzo zmieniło się zachowanie ich dzieci, oczywiście na dobre :) A wszystko to dzięki metodom doktora Kevina Lemana.

Każdy rodzic zapewne pragnie, aby jego pociecha wyrosła na dobrego człowieka. Pragniemy też, aby już od najmłodszych lat słuchała się rodziców, nauczycieli, aby była pomocna, nie pyskowała, nie broiła... Myślę, że to wszystko jest nieuniknione, ale to my możemy temu zaradzić. Jeśli jesteście ciekawi jak można tego dokonać, sięgnijcie po tę lekturę :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)