21 sierpnia 2012

Czytanki z obrazkami


ANNA SÓJKA

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 97
format: 20,5x29 cm
rok wydania: 2011
cena: 21,30 zł


Często zdarza się tak, że dzieci słuchając jak rodzice czytają im książeczki same z ogromną przyjemnością czytałyby je innym. Moja córeczka np. cieszy się, gdy sięgamy po takie pozycje, które ona już doskonale zna, bo może mi dopowiadać co było dalej. Zdarza się także, że niektóre z książek "czyta" swoim pluszakom. Bo ta umiejętność jest dla maluchów fascynująca i dzięki temu czują się doroślej.
Jak więc fajnie byłoby móc czytać książkę z dzieckiem, prawda? Nie możliwe?

A jednak! Czytanki z obrazkami to książka stworzona właśnie w tym celu. By przygoda z lekturą nie była tylko biernym słuchaniem głosu mamy lub taty, lecz również po to, by dziecko mogło czynnie uczestniczyć w czytaniu! Bowiem w tekście zawartym w książce niektóre wyrazy są zastąpione rysunkiem. W ten sposób rodzic czyta tekst a maluch w odpowiednim momencie wtrąca wyraz odpowiadający rysuneczkowi. I w taki oto sposób możemy czytać książkę wspólnie z naszym maluchem, jeszcze zanim pozna wszystkie literki :)

Takie czytanie to naprawdę świetna zabawa, bo dziecko dzięki temu czuje się ważne i potrzebne. Każdy maluch uwielbia pomagać rodzicom w rożnych czynnościach. Teraz możemy także sprawić, by mógł nam pomóc w tak trudnej sztuce jak czytanie książek! Czytanki z obrazkami to zatem rewelacyjny pomysł na wspólnie spędzony czas z dzieckiem. A duży wybór tematyczny wśród zawartych w książce  opowiadań sprawia, że jest to lektura dla każdego. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z całą pewnością znajdą tu coś dla siebie i jestem pewna, że pokochają takie wspólne czytanie książek. Polecam!


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)