11 lipca 2012

SuperQuiz PIŁKA NOŻNA


wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 112
format: 8x14,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,99 zł


To już kolejna pozycja z serii "Kapitan Nauka". Pisałyśmy już o "Polsce" oraz o "Świecie". Tym razem mamy coś dla fanów piłki nożnej :)

SuperQuiz zawiera w sobie ponad 200 zagadek, mnóstwo informacji na temat piłkarzy, stadionów, mistrzostw, zawodów oraz na temat wszystkiego co z piłką nożną jest związane. Co prawda w tej pozycji nie znajdziemy informacji przydatnych na przykład w szkole, ale za to każdy miłośnik futbolu może dowiedzieć się z niej bardzo wielu interesujących rzeczy.

Jak to w quizach bywa, do każdego tekstu z opisem znajdziemy na odwrocie kartki pytania dotyczące tego co przed chwilą czytaliśmy. Czasem należy z trzech przykładowych odpowiedzi wybrać jedną poprawną, czasem jedną fałszywą. Pod pytaniami na końcu strony, małym druczkiem, do góry nogami zapisane są również odpowiedzi. Więc kiedy coś wyda się nam jednak za trudne lub kiedy będziemy potrzebować potwierdzenia czy dobrze wybraliśmy, wystarczy tylko spojrzeć niżej :)

W tej części jednak trafiłam na kilka błędów. Do niektórych pytań nie ma tekstu opowiadającego o danym zagadnieniu. Są pytania, ale nie ma gdzie szukać pomocy w odpowiedzi na nie...
Nie wiem czy tak jest wszędzie, ale może po prostu trafił do mnie egzemplarz z błędami? mam nadzieję, że to jest przyczyną :)

Hmmm co mogłabym jeszcze dodać? Może to, że dziecko moje kiedy zobaczyło na okładce piłkę nożną to ogromnie się ucieszył :) Mimo, że to niespełna 4-latek to dzięki ostatnim mistrzostwom bardzo polubił futbol. Dlatego też pozycja ta bardzo mu się spodobała. Co prawda na odpowiadanie na te pytania jest jeszcze za mały, jednak już teraz ogląda z przyjemnością fotografie zawarte w tym quizie. Pyta co lub kto znajduje się na zdjęciu, a ja przeszukuje tekst, aby mu co nieco opowiedzieć :) Świetnie się przy tym bawimy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)