1 lipca 2012

Kogutek Ziutek. Z kurnika w świat


BARBARA SUDOŁ

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 32
format: 29x19,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 6,21 zł


Z kogutkiem Ziutkiem spotkaliśmy się już dwa razy TUTAJ i TUTAJ. Tym razem mieliśmy okazję dowiedzieć się jaki był Ziutek zaraz po wykluciu.

Pewnego razu w kurniku zapanowała ogromna radość, jedno z ośmiu jajek pięknej kurki zaczęło pękać. Pokazał się śliczny, mały, żółty kurczaczek, który został nazwany Ziutek, po dziadku. Maluch już od początku był niesamowicie ciekawy świata, bardzo gadatliwy i jeszcze bardziej dociekliwy. Wszyscy mieszkańcy podwórka od razu zapałali do niego sympatią :)

Tak mijały dni, Ziutek co rusz odkrywał coś nowego, czegoś się dowiadywał, uczył i już nie mógł się doczekać kiedy na świecie pojawi się jego rodzeństwo. Kiedy to w końcu nastąpiło, wszyscy byli przeszczęśliwi, a starszy brat postanowił pokazać im całe podwórko i nauczyć wszystkiego co sam już potrafi :)

I ja i Nikodem już od dawna bardzo lubimy kogutka Ziutka. Samo jego imię sprawia, że człowiekowi uśmiecha się buzia :) Ziutek jest bardzo sympatycznym stworzonkiem, które dzięki swojej ciekawości bez wątpienia potrafi zainteresować małego czytelnika.

Książeczka ta pochodzi z serii "Bajki o kogutku Ziutku". Znajdziemy w niej jeszcze wiele innych ciekawych tytułów. Napisana jest ona w formie rymowanego opowiadania, dzięki czemu czyta się ją szybciutko, a dziecko (przynajmniej moje) jest nią bardzo zainteresowane :) Kolejnym plusem są oczywiście ilustracje. Ciekawe, kolorowe i bardzo wiele się na nich dzieje... My używamy ich również do zabawy w odnajdywanie danego zwierzątka lub rzeczy, czy też do nauki kolorów i liczenia :)
Pochwalić muszę również to, że w tekście często są wymieniane kolory. Nadal są one u nas na topie, dlatego tym bardziej dziecko moje jest zainteresowane. Na koniec napisać muszę jeszcze o sporej czcionce, To oczywiście jest bardzo przydatne podczas samodzielnego czytania przez dziecko. Co prawda okładka jest miękka, ale jakoś specjalnie to nam nie przeszkadza... No i koniecznie zwróćcie uwagę na cenę... Zapewniam, że warto wydać to kilka złotych :)


2 komentarze:

  1. Tej akuratnie nie czytałyśmy, ale inne książeczki z przygodami Kogutka Ziutka tak, bardzo się podobały córce :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ta zapewne też się spodoba :) My uwielbiamy wierszyki i rymowane opowiadania, świetnie się je czyta :)

      Usuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)