23 lipca 2012

Być rodzicami


Jak przygotować się na przyjęcie dziecka, a potem wychować je mądrze i z miłością
 

GRAZIA HONEGGER FRESCO

wydawnictwo: eSPe 
ilość stron: 272
format: 13,5x20
rok wydania: 2007
cena: 28,10zł


Już wielokrotnie miałam okazję czytać poradniki dotyczące małych i większych dzieci. Zazwyczaj tego typu publikacje kierowane są do mam i często też dotyczą jednej wybranej tematyki. Są więc książki o zdrowiu malucha, o prawidłowym dorastaniu, o rozwijaniu umiejętności, o błędach wychowawczych itp. Są tez takie, które omawiają wszystko to co dzieje się zanim malec się urodzi,poruszające zagadniania związane z rozwojem dziecka w pierwszym roku, drugim i kolejnych.

Tym razem trafiłam na nieco inna publikację. W tym przewodniku bowiem znajdziemy informacje o tych wszystkich zagadnieniach, które wymieniłam powyżej, ale i nie tylko. Poradnik ten dodatkowo doradza jak zapobiegać wielu sytuacjom, czego oczekiwać od otoczenia naszego dziecka, jak odmawiać i jednoczesnie nie stać się złym rodzicem i tym podobne. No właśnie... Dodoatkowo ksiązka ta kierowana jest nie tylko do mamy, ale również do taty malucha.

Ten poradnik to przekrój tego co przeżywa odpowiedzialny rodzic od momentu zanim nasz maluszek pojawi się na świecie, aż do chwili, gdy nasze rodzicielstwo staje się w pełni świadome i dojrzałe. 

Na początek książka wita nas mądrym i zarazem dającym do myślenia cytatem z książki "Prorok" autorstwa Khalila Gibrana. Autor następnie rozwija tę myśl w bardzo przystępny sposób i tłumaczy jak wychowywać dziecko mądrze i z miłością. Jeśli interesują Was rady na temat tego jak przygotować się na bycie rodzicem, jak przetrwać pierwsze dni z maluszkiem, jak wpływać na zachowanie brzdąca nie będąc jednocześnie autokratom, jak radzić sobie z nieuniknionymi błędami rodzicielskimi, jak pomóc malcowi usamodzielnić się zachowując jednocześnie więź między nami a naszym dzieckiem i wiele wiele innych tego typu pytań, to ta książka jest dla was w sam raz. A jeśli dodatkowo nie macie ochoty na czytanie kilkunastu innych publikacji by uzyskać wiedzę na przytoczone wyżej tematy, to tu najdziecie wszystko w pigułce. W tej książce autor przedstawia nam ciekawe spostrzeżenia i dobre rady dla przyszłych i początkujących rodziców :)

Książka jest przejrzysta i czyta się ją dość szybko. Informacje w niej zawarte napisane są w ciekawy i łatwy sposób. A poza tym naprawdę bez trudu jestesmy w stanie znaleźć w niej interesujące nas zagadnienia w krótkim czasie.

Poza tym ta lektura nie skupia się wyłącznie na dziecku. Tu brane są pod uwagę relacje rodziców z dzieckiem lub między rodzicami. Autor pokazuje jak pojawienie się maleństwa na świecie wpływa na nasze życie małżeńskie i rodzinne.

Książka jest ciekawa i sądzę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam :)


2 komentarze:

  1. Pewnie i by mi się przydała. Bo przecież nigdy zbyt wiele rad, by zostać jak najlepszym rodzicem.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)