12 czerwca 2012

Twardy orzech do zgryzienia

  
RENATA PIĄTKOWSKA

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 56
format: 17,5x25 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,40 zł


Po raz kolejny książka autorstwa Renaty Piątkowskiej mnie nie zawiodła. Jej styl pisania i sposób postrzegania świata rozpoznam zawsze i wszędzie. I nie muszę tu niczego wyolbrzymiać pisząc, że to fantastyczne lektury dla dzieciaczków w wieku przedszkolnym.

Tym razem do naszego domu trafiła książka Twardy orzech do zgryzienia, czyli zbiór pięknych i bardzo mądrych opowiadań dla najmłodszych. Każda historia opisana w książce jest inna i każda bardzo wciąga małego czytelnika. 

Autorka świetnie dobiera tematykę swoich opowiadań do wieku czytelnika, a poszczególne przygody swoich małych bohaterów przedstawia w zabawny i ciekawy sposób. Jej umiejętność przedstawienia świata z punktu widzenia kilkulatka zaskakuje nas dorosłych i sprawia, że dzieciaczki kochają lektury tej autorki.

Tym razem mamy okazję przeczytać o małej Amelce, która, choć nie chciała być niegrzeczna - zawędrowała sama daleko od domu i się zgubiła. O Mateuszku i Malwince oraz ich wieczornej zabawie , gdy nieoczekiwanie w domu zgasło światło. O Oliwce i jej małym żółwiku, o nocnych potworach, które odwiedzały Wojtusia i wielu wielu innych ciekawych przygodach przedszkolaków.

Opowiadania zawarte w książce oprócz tego, że są interesujące zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci, to dodatkowo są napisane w taki lekki i łatwo zrozumiały dla każdego brzdąca sposób. Każda z tych historii ma też ciekawy i łatwo dostrzegalny morał, dzięki czemu nasze dziecko wiele się uczy podczas lektury książki.

Ja po raz kolejny jestem naprawdę zachwycona. W tych kilku opowiadaniach zawartych jest mnóstwo mądrych przesłanek, które moje dziecko na pewno zapamięta na długo. Książkę czyta się lekko i łatwo, a moja córeczka z ogromną przyjemnością słuchała przygód swoich rówieśników. Jak dla mnie super!!


5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę jak najszybciej uzupełnić swoją bilioteczkę o tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mojej córce spodobała by się ta bajka :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Melania, to chyba nie BAJKA a opowiadania. Nie każda książka dla dzieci to BAJKA. Warto o tym wiedzieć...

   Usuń
 4. Czy książka jest w twardej okładce? Szukam czegoś na prezent tej Autorki.

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)