5 kwietnia 2012

Zagadkowa niedziela. Dlaczego zebra nie gubi pasków?


KATARZYNA STOPARCZYK

wydawnictwo: Wilga
ilość stron: 32
format: 21x26 cm
data premiery: 07.03.2012
cena: 24,99 zł


Katarzyna Stoparczyk - dziennikarka radiowa, którą znamy między innymi właśnie z "Zagadkowej niedzieli", której słuchać możemy już od wielu, wielu lat na antenie Programu Trzeciego Polskiego radia.
Gdy program ten zaczął być puszczany w radiu byłam jeszcze mała ;) Ale mimo, że w moim rodzinnym domu nie często słuchało się radia, to jednak nie raz słuchałam "Zagadkowej niedzieli" :)
Teraz trafiła w moje ręce właśnie taka książeczka... Ogromnie mnie to ucieszyło, ponieważ zawiera ona odpowiedzi na wiele zwariowanych i dziwnych pytań zadawanych przez dzieci :)

Ta część dotyczy zwierząt. Mała Felicja jest ogromnie ciekawa świata. Wraz z dziadkiem Ignacym na pocztowej polanie piszą patykiem na piasku listy z pytaniami do dobrego przyjaciela dziadka.
Oczywiście odpowiedzi nadchodzą szybko i Felka (a wraz z nią my) dowiaduje się bardzo wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt.

- Dlaczego podczas szybkiego biegu zebra nie gubi pasków?
- Które zwierzęta są mistrzami kamuflażu?
- Czy istnieją zwierzaki, które mogą nie jeść miesiącami?
- Czy ryby latają?
- Jak wygląda jak?
- Skąd pochodzą dziwne nazwy zwierząt?

Tego wszystkiego, a nawet jeszcze więcej dowiemy się z tej książeczki. Na wszystkie pytania odpowiada ekspert - Wojciech Mikołuszko, który potrafi wytłumaczyć każdą rzecz...

Dzieciaki są bardzo ciekawe świata i to jest wspaniałe. Chcą go poznawać dlatego zadają pytania. Często naprawdę dziwne i zabawne na które  z pewnością nie raz nie znamy odpowiedzi. 
Ta książeczka przybliży dzieciom choć kilka spraw związanych ze zwierzętami. A i nas dorosłych pewnie nie raz zadziwią odpowiedzi :)

W książce znajdziemy również bardzo fajne ilustracje wykonane przez Panią Katarzynę Kołodziej oraz masę zdjęć przedstawiających nam zwierzęta, o których czytamy...

Z racji tego, że uwielbiam zarówno ciekawe pytania i teksty dzieciaków jak i zwierzęta wszelkiego rodzaju, dla mnie jest to połączenie idealne :)
Gorąco polecam. oboje z Nikusiem jesteśmy bardzo zadowoleni, że posiadamy tą książeczkę. 
Jedyne czego żałujemy to to, że nie ma w niej więcej jeszcze więcej stron ;)

Za możliwość jej zrecenzowanie dziękuję pięknie wydawnictwu WILGA :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)