30 kwietnia 2012

Tata i ja. Ruszajmy się!


MICHAEL WAGNER

wydawnictwo: Drzewko Szczęścia
ilość stron: 144
format: 13x20 cm
rok wydania: 2011
cena: 14,90 zł


Jakiś czas temu Ania pisała o pierwszej części serii "Tata i ja. Zabawa start!".

Dzisiaj przedstawiam Wam drugą część książki o Josh'u i jego tacie, który nazywa się Fillmore. Mieszkają oni sami, tak naprawdę to zwariowana z nich rodzinka. Ciągle ze sobą rywalizują, ze wszystkiego robią zawody, a żeby było ciekawiej sami wymyślają sobie nowe, szalone konkurencje w których mogą ze sobą walczyć.

W tej części przeczytamy między innymi o zabawie "Biegnij, aż się zatrzymasz", Rowerowym polo, Palcozapasach  i szalonym konkursie tańca. Brzmi dziwnie prawda? I takie właśnie jest :) Ale z tymi dwoma panami na pewno nie można się nudzić :)

Powiem szczerze, ze tata Josh'a jest niestandardowy. Nie jestem pewna czy to dobrze mieć aż tak wyluzowanego tatę :) W niektórych momentach bałabym się przy nim o swoje życie, bo w tych zawodach bywało niebezpiecznie :)
Ale pomijając te kilka sytuacji, muszę stwierdzić, że z Josh'em i jego tatą na pewno nie da się nudzić, ponieważ potrafią wymyślić zabawę podczas każdej czynności.

Jest to książka idealna zarówno dla chłopców jak i ich ojców. Bez wątpienia mogliby oni brać przykład, może nie z tych zwariowanych wyczynów, ale z przyjaźni i bliskości jaka łączy ojca z synem :)

Książka ta jest napisana bardzo prostym, dziecięcym językiem. Zabawna, ciągle coś się w niej dzieje. Miło się czyta, chociaż jestem na nią zdecydowanie za duża :) Mimo to przeczytałam ją bardzo szybko i zrobiłam to z przyjemnością...
Poza tym na końcu każdego rozdziału znajdziemy nagrodę. Jednym razem jest to krzyżówka, innym łamigłówka...
Całość dopełniają bardzo zabawne i fajne ilustracje. Mimo, że bez koloru to zdecydowanie dodają tej książce uroku.

Fajna, prosta i nie za długa, na pewno spodoba się małemu czytelnikowi :)

Dziękuję wydawnictwu DRZEWKO SZCZĘŚCIA za możliwość jej zrecenzowania :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)