30 marca 2012

Śmieszne jedzonko. Pomysły na wesołe dania dla dzieci


wydawnictwo: Feeria
ilość stron: 182
format: 15,5x20,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 49,90 zł


Kto powiedział, że przy jedzeniu nie można się bawić? Dlaczego posiłek ma być tylko smaczny i zdrowy, a nie może być przy okazji zabawny i kolorowy? W szarości dnia codziennego zapominamy, że ze wszystkiego co nas otacza można zrobić świetną zabawę. Przypominamy sobie o tym głownie przy dziecku. I to też nie zawsze.

W nasze ręce wpadał książeczka, którą pokochałyśmy już w chwili, gdy zobaczyłyśmy jej okładkę. A zaglądając do środka po prostu oniemiałyśmy. Ponieważ jest to skarbnica rewelacyjnych pomysłów jak z podstawowych produktów żywnościowych stworzyć istne arcydzieło! Pewnie każda mama nie raz pokusiła się, by narysować dziecku keczupem na kanapce buźkę lub wyciąć z chleba kształt serduszka.

 Tym czasem okazuje się, że łącząc w ciekawy sposób rożne produkty możemy w szybki i naprawdę prosty sposób stworzyć psa, indyka, szczura, mamuta, rekina czy muchę! I takie dzieło nie wymaga od nas wiele czasu, wysiłku ani uzdolnień plastycznych. Wystarczy odrobina chęci i odpowiedni instrukcja, by nasz posiłek zamienić się w wesołego hipopotamka lub leniwego kotka. 

Książka, którą Wam przedstawiamy nie zawiera tekstu (poza nazwą danej potrawy). Za to jest pełna zdjęć, które krok po kroku uczą nas jak wykonać danie stworzone z kilku najprostszych produktów. A wierzcie mi, że potrzeba ich naprawdę niewiele by na talerzu powstało smaczne dzieło sztuki. 

Miałyśmy napisać, że to rewelacyjne pomysły dla małych niejadków. Ale to nie prawda. Przykłady zawarte w książce to idealne rozwiązanie na urozmaicenie codziennej rutyny w naszych kuchniach. To nie są przykłady, by zachęcić kogoś do skosztowania posiłku. To przepis na uśmiechnięte śniadanie, wesoły obiadek, radosny podwieczorek i zwariowaną kolację. 

Z tą książką żaden posiłek nie będzie nudny, a my w prosty i szybki sposób stworzymy ciekawe i urozmaicone danie dla każdego.


Za tę rewelacyjną książkę serdecznie dziękujemy wydawnictwu FEERIA :)

4 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)