25 lutego 2012

Zabawne portrety


wydawnictwo: kukuryku
 ilość stron: 24
format: 27,5x21,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 14,90 zł


Ta książka nie jest do czytania, nie jest do kolorowania ani rozwiązywania. To nie ćwiczeniówka z zadaniami ani książeczka z wierszykami. Nie ma w niej zagadek, otwieranych okienek ani ruchomych obrazków. Brak jej twardej okładki i mądrego tekstu.


A mimo to na samą myśl buzia mi się uśmiecha. Bo jest to książka pełna humoru, pomysłów i ciekawych rozwiązań. To książeczka, która pobudza wyobraźnię malucha, uczy go rozpoznawani emocji, a przy tym... sprawia, sprawia, że nasze dziecko będzie się świetnie bawiło przed długi czas!Zabawne portrety to kreatywna zabawa z naklejkami. Wewnątrz znajdziemy kilkanaście kolorowych obrazków przedstawiających różne głowy bez twarzy. Każda z nich jest zupełnie inna. Jedna ma kucyki, inna kapelusz lub zarost. Dzięki temu możemy stworzyć różne ciekawe postacie. A jak? W samym środku książki są wpięte dwie strony z naklejkami. Jest ich 146 i zawierają brakujące elementy rysunków czyli, oczka, noski, brwi, usta, a także wąsy, rumieńce czy kokardy. W dodatku każdy z tych elementów jest inny, wyrażający zupełnie inne  emocje. Buzie są uśmiechnięte, smutne lub rozzłoszczone, noski małe lub duże. Oczka zaspane, zdziwione itp.Naszym zadaniem jest za pomocą tych naklejek uzupełnić postacie w książce. Oj, to dopiero jest zabawa!!! Różne zestawienia poszczególnych elementów sprawia, że ludziki w książce wyrażają przeróżne emocje i za każdym razem mogą mieć zupełnie inne minki. Mogą być podstępne, lub zdegustowane, rozbawione luyb znudzone. Wszystko co tylko nam przyjdzie do głowy.


To fantastyczna zabawa i okazja by nauczyć dziecko rozpoznawania emocji, dzięki mimice twarzy. Niektóre zestawienia wyglądają naprawdę komicznie i nasze maluchy z całą pewnością będą się przy niej świetnie bawić. Podam jeszcze, że naklejki są wielokrotnego użycia zatem, nasza zabawa może trwać bez końca.

Za książeczkę dziękuję wydawnictwu KUKURYKU :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)