25 lutego 2012

Jakie to proste


ANNA HOROSIN

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 10
format: 16,5x23,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 3,51 złDziś pokażę Wam serie książeczek w sam raz do trenowania małych rączek naszych maluchów. Dzięki nim dzieci mogą bez końca bawić się i ćwiczyć jednocześnie.
Książeczki z serii "Jakie to proste" są bardzo fajne.Na każdej stronie jest zagadka i zadanie do wykonania. Na przykład: Kto plecie pajęczynę? Poniżej znajdują się trzy kółeczka z rysunkami spośród których należy wybrać ten z ilustracją odpowiadającą na zadanie powyżej pytanie. Dalej jest rysunek, w tym przypadku należy po kropkach poprowadzić linie według strzełek tak by w efekcie powstała pajęczyna. A na końcu jest jeszcze krótkie ćwiczenie w trzech liniach narysować według podanego na początku wzoru - szlaczek. 
Alicja bardzo lubi tego typu zabawy. No, może te szlaczki nie spotkały się ze zbyt entuzjastycznym powitaniem, ale w książce nie ma zbyt wiele miejsca na ich uzupełnienie więc gdy zobaczyła, że nie jest to taka pracochłonna czynność, również bez przeszkód starannie je rysowała.

Poza tym książeczki wykonane są z papieru zmywalnego. A więc dzieci mogą je wypełniać tyle razy ile tylko zechcą.

Zadania w tych zeszytach są naprawdę bardzo proste i jednocześnie ciekawe. Świetnie nadają się do ćwiczenia rączki dziecka przygotowując je do nauki pisania. U nas choć moje dziecko ma zaledwie 4 lata sprawdzają się na medal :)

Za książeczki serdecznie dziękujemy wydawnictwu SKRZAT :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)