24 lutego 2012

Przygody Maksa


KATARZYNA ZYCHLA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 28
format: 22x16,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 6,21 zł


Bohaterem tej małej książeczki jest wesoły hipopotamek Maks. Ten maluch "Urodził się pewnego deszczowego [poranka i wydawało mu się, że świat składa się tylko z kropelek deszczu i szumu wody spływającej strużkami do rzeki.".


Książeczka choć króciutka zawiera aż trzy wesołe opowiadania. W pierwszej hipopotamek poznaje małą myszkę i się z nią zaprzyjaźnia, w drugiej uczy się liczyć, a w trzeciej naszemu małemu bohaterowi dokucza niesforna mucha. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów byście mogli sami je poznać czytając książkę.



A uważam, że warto. Historyjki są krótkie, ale wesołe. Maks to bardzo mądry, ale pogodny maluch, a jego mama jest bardzo wyrozumiałą, opiekuńczą i rozsądną osóbką. Lubię takie książki, z których wręcz bije ciepło. Tę czyta się z ogromną przyjemnością. Każda stronica jest również bardzo bogato ilustrowana. Poza tym czcionka w książce jest duża i czytelna więc to lektura w sam raz dla dzieci, które uczą się czytać.



Na książka o przygodach Maksa bardzo przypadła do gustu. Alicja lubi słuchać tych krótkich opowiadań a nawet oglądając książeczkę próbuje przerysowywać jej głównego bohatera.


Dodam jeszcze, że ta książka top wydanie broszurowe. W naszym przypadku to duży plus, gdyż mały Maks   towarzyszy nam często podczas podróży samochodem. Ta wesoła i ciekawa książeczka na pewno spodoba się każdemu kilkulatkowi. Wesołe ilustracje w książeczce na pewno przyciągną jego uwagę, a prosty i ciekawy tekst wciągnie nasze dziecko w  świat hipopotamka Maksa i jego przyjaciół.

Za książeczkę pięknie dziękuję wydawnictwu SKRZAT :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)