24 lutego 2012

Przygody Maksa


KATARZYNA ZYCHLA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 28
format: 22x16,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 6,21 zł


Bohaterem tej małej książeczki jest wesoły hipopotamek Maks. Ten maluch "Urodził się pewnego deszczowego [poranka i wydawało mu się, że świat składa się tylko z kropelek deszczu i szumu wody spływającej strużkami do rzeki.".


Książeczka choć króciutka zawiera aż trzy wesołe opowiadania. W pierwszej hipopotamek poznaje małą myszkę i się z nią zaprzyjaźnia, w drugiej uczy się liczyć, a w trzeciej naszemu małemu bohaterowi dokucza niesforna mucha. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów byście mogli sami je poznać czytając książkę.A uważam, że warto. Historyjki są krótkie, ale wesołe. Maks to bardzo mądry, ale pogodny maluch, a jego mama jest bardzo wyrozumiałą, opiekuńczą i rozsądną osóbką. Lubię takie książki, z których wręcz bije ciepło. Tę czyta się z ogromną przyjemnością. Każda stronica jest również bardzo bogato ilustrowana. Poza tym czcionka w książce jest duża i czytelna więc to lektura w sam raz dla dzieci, które uczą się czytać.Na książka o przygodach Maksa bardzo przypadła do gustu. Alicja lubi słuchać tych krótkich opowiadań a nawet oglądając książeczkę próbuje przerysowywać jej głównego bohatera.


Dodam jeszcze, że ta książka top wydanie broszurowe. W naszym przypadku to duży plus, gdyż mały Maks   towarzyszy nam często podczas podróży samochodem. Ta wesoła i ciekawa książeczka na pewno spodoba się każdemu kilkulatkowi. Wesołe ilustracje w książeczce na pewno przyciągną jego uwagę, a prosty i ciekawy tekst wciągnie nasze dziecko w  świat hipopotamka Maksa i jego przyjaciół.

Za książeczkę pięknie dziękuję wydawnictwu SKRZAT :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)