28 lutego 2012

Król Lew


wydawnictwo: Ameet
ilość stron: 50
format: 22,5x22,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 18,60 zł


Ta książka, to marzenie mojej córki. Alicja uwielbia bajkę Król Lew, wszystkie części zna już na pamięć. Mała potrafi całymi dniami oglądać historie Simby i jego rodziny. Nie wiem co te bajki mają w sobie, ale mojemu dziecku nigdy się nie nudzą.


Byłam zatem strasznie ciekawa jak zareaguje na tę książkę. Podejrzewałam, że się ucieszy, ale jej reakcja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Gdy pokazałam Alicji okładkę usłyszałam okrzyk zachwytu. Ulubiony bohater mojego dziecka był teraz w zasięgu jej małych rączek. Ala od razu zaczęła z wielkim przejęciem przeglądać książkę kartka po kartce opowiadając mi historię Simby tak jak zapamiętała z bajki.Na samym końcu trafiła na płytę i jej oczy znów zabłysnęły. Gdy włączyłam płytę i mała usłyszała znajomy głos Rafiki, a potem wszystkich innych bohaterów bajki była szczęśliwa. Moje dziecko słuchało w skupieniu przeglądając książkę i studiując bardzo dokładnie wszystkie ilustracje.Ta książka jest fantastycznym prezentem dla malucha. Szczególnie gdy bajka, o której opowiada to ulubiona historyjka naszego malucha. Ilustracje są przepiękne. Niczym nie odbiegające od filmu na DVD. A do tego dołączona płyta CD z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu sprawiają, że nasz maluch przezywa całą bajkę na nowo. Potrafi przypomnieć sobie poszczególne sceny, wyobrazić sobie wydarzenia, które opowiada narrator.


U nas płyta właściwie nigdy nie ląduje w oryginalnym opakowaniu. Ala słucha bajki przed snem i w ciągu dnia. A książkę mogłaby przeglądać 24 godziny na dobę. Moje dziecko uwielbia Króla Lwa. A ta książka jest teraz dla niej wielkim skarbem, którego strzeże na każdym kroku. Tak niewiele a ile radości :)

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu AMEET :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)