27 lutego 2012

Czyżyk i spółka


LECH ZACIURA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 168
format: 16,5x24 cm
rok wydania: 2011
cena: 26,91 złJest to zbiór opowiadań o ptakach.

Rozdziały podzielone są na miesiące, także w książce znajdziemy opisane życie ptaków podczas całego roku. Do każdego miesiąca dopisane jest jakaś opowieść, czasem nawet kilka :)

Wszystko zaczyna się od grudnia. Ludzie postawili w ogrodzie jakiś dziwny, drewniany domek, a w nim... Mnóstwo jedzenia! Zlatują się ptaki, wszystkie chcą skubnąć choć trochę ziarenek, ale jak tu się dopchać? Może powinna obowiązywać kolejka? A może pierwszeństwo powinny mieć mniejsze ptaszki...

Powiem Wam, że z tej książeczki dowiedziałam się bardzo wiele o ptakach :)  Autor napisał na samym początku "...większość zdarzeń w niej opisanych powstała na podstawie obserwacji ptaków w naturze..." I to faktycznie musi być prawdą :) Kiedy się ją czyta, ma się wrażenie, że jest się gdzieś między tymi ptaszkami i przysłuchuje się ich rozmowom i sprzeczką :)


Nie będę opisywała Wam wszystkich opowiadań, bo zajęłoby to na pewno bardzo wiele czasu :) Napiszę Wam jednak, że w książce tej spotkacie się z ogromną ilością różnych ptaszków... Od wróbelków, poprzez sikorki, jemiołuszki, czyżyki, dzięcioły, czajki, papużki, na bocianach, sowach i jastrzębiach kończąc :) Zapewniam Was, ze jest ich tam o wiele więcej. I przezywają one sporo przeróżnych przygód... Czasem miłych, a czasem okropnie groźnych.


Moim zdaniem opowiadania te są wspaniałe :) Bardzo ciekawe, napisane w przyjemny, taki ciepły sposób... Naprawdę wciągające :) Zachwyciły mnie również ilustracje Andrzeja Kłapyty. Wszystkie zwierzaki narysowane są bardzo realistyczne.  Cała książka jest ładna, niezwykle kolorowa i tak jak wspominałam wcześniej - ciekawa :)

Jestem pewna, że dziecko zdobędzie z niej sporą wiedzę na temat różnych gatunków ptaków. Polecam :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa SKRZAT, dziękuje pięknie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)