11 stycznia 2012

Duże kropki

 
NAUKA RYSOWANIA I KOLOROWANKI
2+

wydawnictwo: Wilga
ilość stron: 12
format: 19x24cm
rok wydania: 2011
cena: 4,99 złJest to cieniutka książeczka dla maluchów, które rozpoczynają swoją przygodę z kredkami, pisakami i innymi przyrządami piśmienniczymi :)


Rysowanie po linii jest wspaniałym wstępem do nauki samodzielnego rysowania, a później oczywiście również pisania :)


W tej książeczce znajdziemy 24 "dziecinnie" proste obrazki, zadaniem maluszka jest połączenie kropek po linii prostej - pionowej, poziomej, czasem po skosie :) Im dalej tym zadania są odrobinkę trudniejsze, a kresek do połączenia jest więcej...

Ponadto wszystkie rysunki można pokolorować co będzie idealnym dodatkiem do "kreskowania" :D


NAUKA RYSOWANIA I KOLOROWANKI
3+

 wydawnictwo: Wilga
 ilość stron: 12
 format: 19x24 cm
 rok wydania: 2011
cena: 4,99 zł


Druga część z serii "duże kropki" tym razem dla dzieciaczków w wieku powyżej lat 3 :)

Zadanie bardzo podobne jak w poprzedniej części, jednak jest mała różnica. Tutaj kropki oznaczone są cyferkami, dzięki czemu dodatkowo dziecko nauczyć się może liczenia do dziesięciu, ponieważ tyle maksymalnie znajdziemy kropek do połączenia na tych obrazkach :)


Tutaj również znajdziemy 24 obrazeczki, które po połączeniu punktów idealnie sprawdzą się również jako kolorowanki :)
Moje dziecko z rozpędu poprawiło również wszystkie kontury rysunków, co oczywiście jak najbardziej polecam, bo to dodatkowa dawka ćwiczeń rysowania dla naszych maluchów :)  
Ćwiczenia są też troszkę trudniejsze niż poprzednie,
prócz prostych linii znajdziemy tutaj również linie półokrągłe, ale sprawne rączki trzylatka na pewno bez problemu sobie z nimi poradzą :)

Z mojej strony dodam, że mojemu 3,5-latkowi książeczki te sprawiły wielką frajdę :) Mimo, że zadania w nich są bardzo łatwe i bez problemu (bez mojej pomocy) świetnie sobie z nimi poradził :) Łączenie kropek jest przez Nikusia uwielbiane więc często się tak bawimy :) 
Kolorowanie to również jedno z najbardziej ulubionych zajęć plastycznych mojego dziecka więc tutaj też książki te sprawdziły się idealnie :)

Bardzo dziękuje wydawnictwu WILGA za możliwość recenzji tych pozycji :)


1 komentarz:

  1. Moja 3,5 latka wymaga takich książeczek. Zasadniczo uwielbia malować farbami, za nic kredkami i są niestety tego konsekwencje. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)