17 listopada 2011

Wierszem gotowane

 
ZBIGNIEW KACPROWICZ

wydawnictwo: Impuls
ilość stron: 166
format: 21x31 cm
rok wydania: 2004
cena: 24,80 zł


Tak więc zacznę od tego, ze jest to książka kucharska zarówno dla dzieci, ale również dla rodziców, bo na pewno nie jedna mama przepis z tej książki podpatrzeć by sobie mogła :)

W książce znajdziemy 15 przepisów na dania różne :) I na obiad i na deser, na przekąskę oraz na kolację :) Między innymi: Żurek królewski, Pasta z boczku i kiełbasy, Sałatka z tuńczyka, Marcepanowe naleśniki, Surówka pomarańczowa po pekińsku i jeszcze kilka innych :)

Dla każdego coś smacznego :)))
A wszystko to napisane wierszem! I z ogromną ilością wspaniałych kolorowych obrazków. Co jest fajną odmianą od zwykłych książek kucharskich...

Nie od dziś wiadomo, że dzieci w obowiązkach domowych pomagać lubią (przynajmniej do jakiegoś wieku :P ). Takie wspólne gotowanie na pewno sprawi im ogromną frajdę :) Może to być dla nas wspaniałą zabawą, miło spędzonym wspólnie czasem :) 
Bo co ma robić dziecko kiedy mama robi obiad i nie może się z nim pobawić? Oczywiście może mamie pomóc :))) 
U nas tak właśnie jest. Staram się jak najczęściej brać synka do pomocy w kuchni oraz przy wielu innych pracach domowych bo widzę jaką mu to sprawia radość :)
A że czasem coś się wyleje, stłucze czy wysypie, to jest naprawdę mało istotne...

Moim zdaniem książka jest bardzo fajna, najlepsze są w niej przepisy napisane wierszem. Szczerze wam powiem, że można je poczytać dziecku np przed snem :P
Autor zachęca dzieci do samodzielnego wykonania dań, co oczywiście jest możliwe, ale to już tyczy się dzieci starszych... Takie maluchy jak mój synek mogą natomiast w wykonaniu dań asystować i mieć radochę kiedy mama będzie wierszem czytać co dalej należy wykonać :)
Ilustracje w książce baaardzo nam się podobają. Wiele z nich obrazuje nam co należy wykonać, inne są zabawne, ale wszystkie bez wyjątku są śliczne, kolorowe, no po prostu same plusy :)

Podsumowując książka ta jest przydatna i dla rodziców, którzy mogą sami z niej korzystać i dla maluchów, które mogą dzielnie pomagać w tworzeniu posiłków i oczywiście dla dzieci starszych, które dzięki tej książce same będą mogły przygotować coś pysznego do zjedzenia :)

My na pewno nie raz z tek książki kucharskiej skorzystamy :)

Egzemplarz recenzencki został do mnie przysłany przez wydawnictwo IMPULS, za co bardzo dziękuję :)

1 komentarz:

  1. Fajna mus być taka książeczka. Ja gotować nie lubię, ale może te wierszyki by mnie skusiły :P

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)