21 października 2011

Zemsta budzika. Opowiastki domowe

 
KAZIMIERZ SZYMECZKO

wydawnictwo: Literatura 
ilość stron: 51
format: 17x20 cm
rok wydania: 2005
cena: 15zł


Czy przedmioty w naszym domu rozmawiają?
Ależ oczywiście :)
Gdy tylko zostają w domu same dyskutują między sobą, narzekają, opowiadają, ale także się kłócą...

W książeczce przeczytać możemy o czajniku, który zgubił gwizdek, o budziku, który był smutny, bo co rano dostawał po głowie, a na dodatek nikt go nie lubił, o kluczach, które kłóciły się który z nich jest najważniejszy, o żelazku i telefonach, które uratowały dom przed pożarem.

Przeczytamy również o szczotce do włosów, która żaliła się szczoteczkom do zębów, że nikt jej nie lubi, że tata i synek w ogóle nie chcą jej używać,a mama i córeczka zawsze przy czesaniu się krzywią...W książce znajdziemy jeszcze kilkanaście innych, krótkich, ciekawych historyjek...

Książka jest bardzo ciekawie napisana. Moim zdaniem jest ona taka inna (w dobrym tego słowa znaczeniu). Dotychczas nigdy nie przyszło mi do głowy, aby rozmyślać o przedmiotach znajdujących się w moim mieszkaniu w taki sposób :) Przyznajcie sami czy pomyśleliście kiedyś, że to dzięki jaśkom i im opowieściom tak dobrze się nam zasypia, lub co sobie myśli nasze stare wiaderko używane do mycia klatki schodowej... Ta książka pobudza wyobraźnie i to nie tylko dzieci :)

Polecam jak najbardziej :) I mi i mojemu synkowi opowiadania bardzo się podobają :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)