22 października 2011

Piesek królewny Malwinki. Kotka Frania

 
ELŻBIETA JANIKOWSKA, MAGDA SAMARYN

wydawnictwo: printex
ilość stron: 32
format: 17x24 cm
rok wydania: 2007
cena: 11,90zł


Książeczka dwa w jednym, czyli dwa opowiadania w jednej oprawie.

Pierwsza autorstwa Elżbiety Janikowskiej opowiada o małej dziewczynce - królewnie, której największym marzeniem na świecie jest posiadanie własnego pieska. Dziewczyna, choć ma wszystko o czym tylko pomyśli jest nieszczęśliwa, bo nie ma przyjaciela. W końcu rodzice dają jej pupilka na 8 urodziny z zastrzeżeniem, że tylko ona ma się niem opiekować, nikt nie będzie jej w tym pomagać i oczywiście musi być za niego odpowiedzialna. A piesek, jak to piesek, wciąż wymyśla różne psoty. Nasza królewna ma z nim nie lada kłopot. A jak się ta historia skończy? Musicie przeczytać, to się dowiecie :)

To opowiadanie wyjątkowo przypadło do gustu mojej córeczce. Alicja również od bardzo dawna marzy o piesku. Z zapartym tchem więc słucha historii o królewnie i jej piesku. Choć czytałyśmy ją wiele razy to wciąż jej mało. Opowiadanie jest bardzo krótkie, ale niezwykle pouczające. Sądzę, że nie jeden rodzic powinien sięgnąć po tę pozycję zanim zdecyduje się obdarować swoje dziecko czworonożnym przyjacielem. Jest tam w zasadzie wszystko czego można się spodziewać, gdy spadnie na nas obowiązek opieki nad pieskiem. I ile taka opieka wymaga cierpliwości i poświęcenia. I jak to zwykle w bajeczkach bywa, jest też wróżka, happy end i morał :) Gorąco polecam bo naprawdę warto :) A nasze dzieci mogą się z niej nauczyć wiele bardzo pożytecznych rzeczy. Między innymi bezinteresownej miłości do zwierząt.

Drugie opowiadanie autorstwa Magdy Samaryn to historia kotki, która żyła jak pani na salonach. Miała wszystko czego dusza zapragnie i wciąż zadzierała noska. Do czasu... gdy przeciągnęła strunę i naraziła się swojej pani. Nasza kotka poniosła konsekwencję swojego czynu. A jak? dowiecie się z książki :)

Kolejne króciutkie opowiadanie, które czyta się łatwo i szybko. Wyrazisty morał sprawia, że ta książka jest cennym nabytkiem na półeczce naszego dziecka. Poza tym jest też bardzo bogato ilustrowana dzięki czemu również przyciąga uwagę małego słuchacza. U nas się sprawdziła. Polecam :)

1 komentarz:

 1. Witam ;)
  Mam okazję zaprosic Cię na konkurs, w którym możesz wygrac 500 zł, jeśli tylko napiszesz artykuł.
  Więcej na ten temat możesz znaleźć tutaj: http://akuku-akuku.blogspot.com/2011/09/konkurs.html

  Serdecznie zapraszamy, zespół AKUKU.

  O książeczkach tez możesz pisać ;)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)