7 kwietnia 2015

Łamigłówki nie z tej ziemi


THOMAS FLINTHAM

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 96
format: 20,5x27,5 cm
rok wydania: 2014
cena:  19,90 zł  13,90 zł

Ostatnio sporo siedzieliśmy z Nikodemem w domu. Jego męczył kaszel więc do zerówki nie chodził, ja z ledwością się ruszam, bo ta końcówka ciąży naprawdę daje mi się we znaki. A na dodatek pogoda za oknem... No cóż, wichury, deszcze, śniegi... Nie było nawet po co wychodzić z domu. Więc wiadomo, w domu dziecko się nudzi. A jak się nudzi to trzeba znaleźć jakieś zajęcie prawda ;) ? W takim wypadkach na pomoc przychodzą nam książki z zadaniami, które Nikodem wprost uwielbia. Mamy ich ogrom, rozwiązanych i nie rozwiązanych, ale ciągle nam mało i ciągle chcemy czegoś nowego...

Już od jakiegoś czasu czaiłam się na dwie takie fajnie się zapowiadające książeczki z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Do tej pory nie było okazji, aby się z nimi zapoznać, aż w końcu trafiły do naszego domu i zarówno ja jak i moje dziecko (w końcu on ma najwięcej w tym temacie do powiedzenia) jesteśmy zachwyceni :)

Dzisiaj pokażę Wam "Łamigłówki nie z tej ziemi". Od razu wiedziałam, że będzie to coś fajnego! Te pingwiny na okładce mnie zaczarowały ;) A co znajdziemy w środku? Dziwne pytanie, bo przecież wiadomo, że łamigłówki, ale nie byle jakie, co to to nie! Już na początku czeka nas fajne zaskoczenie. Nie ma tu takich zwykłych zadań "zrób to", "znajdź to", "rozwiąż to". Już na pierwszej stronie zostaniemy mile przywitani i wprowadzeni w to jak "działają" łamigłówki nie z tej ziemi :)

Zadania są naprawdę przeróżne i to z pewnością jest fajne i ważne, bo nie byłoby nic nudniejszego niż nuda w takiej książce, prawda ;) ? Ale nie tylko zadania, ale także postacie, które tutaj spotkamy są bardzo różne! Na przykład pomożemy psiakom odzyskać ich piłki, poszukamy czterolistnej koniczynki, narysujemy wymyślone potwory, schwytamy byka na lasso, poznamy przygody Olbrzymiego Rycerza i pomożemy mu odnaleźć złodzieja złota, odszukamy kilka psotnych kociaków, odnajdziemy dziesięć zaginionych kluczy, pomożemy rybce uciec z sieci...

Takich zadań jest tutaj oczywiście zdecydowanie więcej, po ponad 60! Oczywiście wszystkie z nich są na tyle łatwe, że poradzą sobie z nimi kilkuletnie dzieciaki :) Jak to w tego typu książkach bywa są to zadania dosyć znane takie jak łączenie kropek, labirynty, szukanie różnic itp.

Powiem szczerze, że od samego początku bardzo spodobała mi się ta książka. Jest dosyć nietypowa, jest bardzo ciekawa, zawiera w sobie mnóstwo różnorodnych zadań, mimo, że czasem zadania polegają na tym samym to i tak nie znudzą się one naszemu dziecku, bo każde z nich opowiada o czymś innym, co innego przedstawia i kogo innego podczas wykonywania tego ćwiczenia poznamy :) Nikodem także jest zachwycony, a to przecież najważniejsze, w końcu to on rozwiązuje te wszystkie nieziemskie łamigłówki :) Mi pozostaje jedynie (w imieniu swoim jak i mojego dziecka) polecić Wam tą książkę. Jestem pewna, że będziecie bawić się przy niej równie fajnie jak my ;)


1 komentarz:

  1. Wygląda fajnie... Dusia też bardzo lubi takie książeczki ale obecnie ma ich tyle że muszę wstrzymać się z zakupem ;-)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)