2 czerwca 2014

Doberman Dżeki / Pusio Chihuahua


wydawnictwo: MD
ilość stron: 12
format: 15,5x14,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 4 zł 1,80 zł

Przygodę z literaturą każde dziecko rozpoczyna od wydań sztywnostronnicowych. Warto więc zadbać, by to pierwsze spotkanie było udane, a książeczki, które maluszek otrzyma zachęcały go do zabawy, a nie odstraszały. Oczywiście taki mały brzdąc nie ma zbyt wielkich wymagań. Takie lektury na pewno muszą być kolorowe i wesołe. Strony muszą być bezpieczne i wytrzymałe na wszelkiego rodzaju szaleństwa. A treść? Nie ważne czy długa czy krótka. Musi być ciekawa i zachęcać maluszka do skupienia uwagi na wydarzeniach opisanych wewnątrz.

Ja zawsze dokładnie oglądałam każdą książeczkę, którą podałam moim dziewczynkom. I nie raz trafiałam na wydania, których z całą pewnością nie chciałabym czytać małym dzieciom. Zatem selekcja była i myślę, że to się opłaciło.  Alicja do dziś książki uwielbia, a Natalka jak dotąd wszystkie z ogromną przyjemnością ślini i miętosi. A mnie to bardzo cieszy, bo sama osobiście nie wyobrażam sobie życia bez literatury. Czytać lubiłam zawsze i pewnie tak już zostanie. 

Dziś więc chciałabym Wam polecić bardzo fajne lektury dla naszych najmłodszych czytelników. Książeczki, które według mnie spodobają się wszystkim małym smykom. A dlaczego? No cóż... Chociażby dlatego, ze ich bohaterowie to śliczne pieski. Czyli ulubione zwierzątka prawie każdego dziecka. Tutaj poszczególne lektury opisują nam różne rasy piesków. My w domku mamy opowiadanie o Dobermanie i Chihuahua. Ale w ofercie wydawnictwa MD znajdziecie jeszcze inne sympatyczne czworonogi.

Książeczki te to dość krótkie ciekawe opowiadania. I stanowią one nie tylko rozrywkę dla maluszka podczas czytania, ale także przekazują one naszym dzieciaczkom wartościową wiedzę na temat wyglądu danego pieska jak i jego zwyczajów oraz charakteru. Wymienione są tu wszystkie charakterystyczne cechy danego pieska. To co lubi najbardziej, jak się zachowuje itp. Mnie bardzo się to podoba :)

No i ilustracje. To podstawa każdej takiej książeczki dla dzieci zatem warto na nie zwrócić uwagę. Te tutaj są fantastyczne, Wesołe, ciekawe i co najważniejsze - baaaardzo kolorowe. Podczas przeglądania tej lektury maluch z całą pewnością nie będzie się nudził. Te niezwykle barwne obrazki przyciągają ich uwagę i sprawiają, że dziecko potrafi bardzo długo przypatrywać się ich wszystkim szczegółom. Wspaniale prawda? A jakby tak do tych wszystkich zalet dodać jeszcze dość grube, śliskie kartki i zaokrąglone rogi? Same superlatywy, prawda? Zatem zachęcam do lektury :)

2 komentarze:

  1. Prezentowane książeczki bardzo trafiają w gusta maluszków, bo przecież kto nie lubi piesków??? Śliczne, kolorowe i bardzo ciekawe książeczki, aż chce się czytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niewątpliwie... Widać, że odnalazła Pani swoje wydawnictwo!

    OdpowiedzUsuń