19 października 2013

Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zdrowie i ubranie


JOANNA KRZYŻANEK

wydawnictwo: Święty Wojciech
ilość stron: 64
format: 19,5x19,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 22 zł

Z Gabrysią i Kajtkiem niedawno mieliśmy okazję spotkać się po raz pierwszy i już wtedy wiedziałam, ze z pewnością nie ostatni :) Poradniczki te są naprawdę bardzo fajne, pomocne i ciekawe więc z ogromną przyjemnością zaprezentuję Wam tomik drugi.

Poprzednio zajmowaliśmy się bezpieczeństwem i wychowaniem, dzisiaj skupimy się na zdrowiu i ubraniu. Jak się zapewne domyślacie przeczytamy tutaj o różnych chorobach oraz o tym jak powinno się dobierać odpowiedni strój. Jednak to nie wszystko. Tak naprawdę znajdziemy tutaj o wiele, wiele więcej cennych i interesujących rad. 

Z rozdziału "Plasterek z sumem, czyli co robić, by być zdrowym jak rybka" nasze pociechy dowiedzą się co nieco o bakteriach, szczepieniach, przeziębieniu, katarze. Między innymi tego, że mając katar należy bardzo często wydmuchiwać nos i do tego powinno używać się chusteczek, a nie na przykład rękawa ;) Maluchy nauczą się też tego, że czystość jest bardzo ważna, że należy dbać o siebie, mieć zawsze czyste paznokcie, umyte i uczesane włoski, że dentystę powinno odwiedzać się co pół roku, że sen jest niezwykle ważny dla organizmu, tak samo jak odpowiednie odżywianie, że gimnastyka jest dobra dla zdrowia... Przeczytamy także o tym co należy zrobić kiedy się skaleczymy, zatniemy, oparzymy, przytrzaśniemy sobie paluszki czy też znajdziemy na ciele jakiś bąbelek. 

Z kolejnego rozdziału "Szczotki i szczoteczki, czyli jak przegonić pana Bałagana" dziecko dowie się jak ważne jest sprzątanie. W jaki sposób można zrobić pudełko na zabawki, jak sortuje się śmieci... Znajdziemy tutaj też kilka trików jak odgonić muchy, jak pozbyć się moli, jak zaszyć dziurkę w ubraniu, czym umyć wannę, aby była śnieżnobiała...

Ostatni rozdział to "Czapka z pomponem, czyli co ja mam na siebie włożyć". Oczywiście jest on o ubraniach. O tym, że zawsze powinny być one schludne i czyste, że strój powinien być dobrany odpowiednio do sytuacji, że latem bardzo ważne jest jakiekolwiek nakrycie głowy, że po powrocie do domu powinniśmy przebrać się w wygodne domowe rzeczy, że brudne ubrania zawsze wkładamy do kosza na bieliznę, że w szafach powinien być porządek, a każda rzecz powinna mieć swoje miejsce... Poza tym jest też kilka fajnych pomysłów, na przykład na to jak zrobić kolorowego pomponika z wełny, jak zrobić kakaowe guziczki, jak stworzyć sobie malarski fartuch czy też materiałowy przybornik na kredki oraz jak zrobić polarowego ślimaka czy też skarpetkowego dziwoląga. Jednak to nadal nie wszystko, bo są tutaj również rady jak pozbyć się różnych plam lub też co mówią nam oznaczenia na metkach...

Tak naprawdę mogłabym Wam jeszcze długo wymieniać te wszystkie zagadnienia, ale sądzę, że i tak już sporo napisałam :) Dlatego teraz przejdę do ochów i achów, ponieważ książeczka ta jest naprawdę ciekawa, bardzo przydatna i ucząca nasze dziecko wielu rzeczy. Nasza latorośl z całą pewnością wyciągnie z tej książeczki dużo przydatnej wiedzy, a i my znajdziemy tu fajne pomysły, inspiracje i porady do wykorzystania w przyszłości. Książka oprócz atrakcyjnej wiedzy ma również świetną grafikę! Na każdej ze stron znajduje się mnóstwo obrazków, a są one takie fajne, wesołe, bardzo kolorowe. Świetnie pasują orz obrazują to o czym tutaj przeczytamy :) Jestem pewna, że i Wam poradniczek ten przypadnie do gustu, my już polujemy na kolejną część!


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)